Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Relacja z warsztatów dla uczestników rynku kolejowego

12.12.2014

11 grudnia 2014 r. odbyły się warsztaty dla uczestników rynku kolejowego dotyczące dopuszczania pojazdów kolejowych do eksploatacji. To pierwsze tego typu warsztaty otwarte zorganizowane dla podmiotów zewnętrznych przez Urząd Transportu Kolejowego. Wzięło w nich udział ponad 50 przedstawicieli producentów taboru kolejowego, przewoźników i wykonawców modernizacji. Ze względu na duże zainteresowanie tematyką całość warsztatów była dostępna również online na stronie internetowej Urzędu Transportu Kolejowego. Odnotowano ponad 100 logowań do serwisu.

W trakcie warsztatów zostały przedstawione prezentacje szeroko omawiające tematykę dopuszczenia pojazdów kolejowych do eksploatacji, z uwzględnieniem trybu tzw. krajowego, trybu wydawania zezwoleń. Omówione zostały Techniczne Specyfikacje Interoperacyjności, a także zagadnienia związane z modernizacją pojazdów, jak również planowanymi zmianami dotyczącymi utrzymania pojazdów kolejowych.

Celem warsztatów było przybliżenie uczestnikom rynku zarówno wymagań prawnych w procesie wydawania świadectw i zezwoleń, ale przede wszystkim omówienie szczegółowo wytycznych, którymi kieruje się Prezes UTK podczas rozpatrywania wniosków. Warsztaty były również okazją do udzielenia odpowiedzi na najbardziej istotne pytania z punktu widzenia uczestników rynku.

Zapraszamy również do oglądania na żywo relacji z dzisiejszych warsztatów dla wykonawców inwestycji kolejowych

Poniżej prezentacje multimedialne, które były omawiane w czasie warsztatów.

do góry