Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Konferencja „Bezpieczna infrastruktura, bezpieczne społeczeństwo”

25.11.2014

Sygnatariusze memorandum na rzecz przeciwdziałania zjawiskom kradzieży i dewastacji infrastruktury organizują 27 listopada 2014 roku w Warszawie konferencję „Bezpieczna infrastruktura, bezpieczne społeczeństwo”.

Spotkanie będzie okazją do debaty  pomiędzy Sygnatariuszami a zaproszonymi gośćmi w sprawie działań zmierzających do zapobiegania kradzieżom i dewastacjom infrastruktury. To także miejsce dyskusji na temat obszarów współpracy z instytucjami i organami państwa odpowiedzianymi za bezpieczeństwo obywateli.

Celem konferencji jest podnoszenie świadomości w zakresie realnych skutków kradzieży infrastruktury kolejowej, energetycznej i teleinformatycznej oraz wpływu na otoczenie społeczne i gospodarcze.

Spotkanie to także forum wymiany doświadczeń i dobrych praktyk w walce z kradzieżami i dewastacją infrastruktury, zarówno w wymiarze krajowym, jak i międzynarodowym.

Konferencja będzie miejscem podsumowania dotychczasowych  osiągnięć  Sygnatariuszy Memorandum, również w zakresie działań prewencyjnych oraz zaprezentowania planu działań na kolejne lata.

Podczas Konferencji, podpisany zostanie list intencyjny o podjęciu współpracy  pomiędzy Sygnatariuszami Memorandum, a przedstawicielami SIPAM (der Sicherheitspartnerschaft gegen Metalldiebstahl - Partnerstwo zabezpieczenia przed kradzieżą metalu), zrzeszającej zarządców infrastruktury, działających na terenie Niemiec.

Zobacz szczegółowy program konferencji …

Czytaj więcej o posumowaniu dotychczasowej współpracy…

 

do góry