Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wyróżnienie dla Urzędu Transportu Kolejowego w Konkursie LODOŁAMACZE 2014

01.10.2014

W dniu 30 września br. Kapituła Konkursu LODOŁAMACZE 2014 przyznała prestiżowe wyróżnienie dla Urzędu Transportu Kolejowego w kategorii Instytucja, za szczególną wrażliwość społeczną i promowanie aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia. Urząd znalazł się w elitarnym, ale stale powiększającym się gronie instytucji administracji rządowej, docenionych za podejmowanie działań na rzecz osób niepełnosprawnych.  

Ideą konkursu LODOŁAMACZE jest wyłonienie i nagradzanie osób prywatnych i pracodawców wybitnie angażujących się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia społecznego i zawodowego. Kapituła Konkursu uznała, że „działalność UTK na polu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych stanowi wzór godny naśladowania”.

Konkurs LODOŁAMACZE jest przeprowadzany corocznie od 2006 r. pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP. Jest to przedsięwzięcie organizowane przez największą w Polsce organizację zrzeszającą pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne.

Urząd Transportu Kolejowego, jako jeden z niewielu centralnych organów administracji rządowej, już w 2013 roku przekroczył ustawowy wskaźnik 6% zatrudnienia osób niepełnosprawnych. W ciągu ostatnich lat UTK przewartościował podejście do osób niepełnosprawnych, zarówno jako regulator rynku kolejowego, ale przede wszystkim pracodawca i zespół ludzi, którzy na co dzień spotykają się w pracy, podróży oraz w życiu osobistym z osobami o ograniczonej możliwości poruszania się. Osoby niepełnosprawne pracujące w Urzędzie mają możliwość realizowania się w pracy, co ma dla wielu z nich olbrzymie znaczenie. Polityka kadrowa UTK dąży do zapewnienia integracji osób niepełnosprawnych w miejscu pracy.

Szczegółowe informacje o konkursie LODOŁAMACZE: www.lodolamacze.info.pl 

 

 

do góry