Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

IV edycja Międzynarodowego Konkursu Rysunkowego UIC o bezpieczeństwie na przejazdach kolejowych

13.02.2014

Konkurs jest organizowany przez UIC (International Union of Railways - Międzynarodowy Związek Kolei) i dotyczy bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych. To część projektu pod nazwą Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa na Przejazdach, którego 6 edycja będzie obchodzona 3 czerwca br. na całym świecie. Przekaz tegorocznego wydarzenia skierowany jest do kierowców zawodowych prowadzących szkolne autobusy, autokary, taksówki, minivany, traktory, ciężarówki, pojazdy ratownictwa, itd. Koordynatorem konkursu w Polsce jest spółka PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

W konkursie mogą wziąć udział wszystkie chętne dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Prace będą oceniane w dwóch grupach wiekowych: 4-7 lat i 8-12 lat. Rysunek należy zeskanować i przesłać za pomocą linku Kids corner w wysokiej rozdzielczości. Termin nadsyłania prac mija 11 marca 2014 roku. Zwycięzcy będą wyłonieni w drodze głosowania, a wyniki zostaną ogłoszone pod koniec kwietnia br.

Zwycięskie prace zostaną nagrodzone i opublikowane na stronie www.ilcad.org. Będą również wykorzystane podczas kampanii informacyjno-promocyjnej w trakcie Międzynarodowego Dnia Bezpieczeństwa na Przejazdach 3 czerwca br. oraz pokazane na wystawie towarzyszącej temu wydarzeniu.

do góry