Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wręczenia Wspólnotowego Świadectwa Doradcy ds. bezpieczeństwa przewozu koleją towarów niebezpiecznych

22.01.2009

W dniu 22 stycznia 2009 r. w Urzędzie Transportu Kolejowego odbyło się kolejne uroczyste spotkanie z grupą osób, które zdały egzamin na doradców oraz osób, które uzyskały przedłużenie ważności świadectwa doradcy ds. bezpieczeństwa przewozu koleją towarów niebezpiecznych.

 

Wręczenia Wspólnotowego Świadectwa Doradcy ds. bezpieczeństwa przewozu koleją   towarów niebezpiecznych dokonał Prezes Urzędu Transportu Kolejowego pan Wiesław Jarosiewicz.

Podczas  spotkania  Prezes UTK podkreślił jak ważną rolę pełnią Doradcy w przewozie koleją towarów niebezpiecznych. Zwrócił uwagę, że liczba osób ubiegających się o świadectwo unijne doradcy wciąż się powiększa, i tak do  2008 r. uprawnienia doradców uzyskało 456 osób.

 

Uzyskanie świadectwa doradcy ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa w przewozie koleją towarów niebezpiecznych, określonych w regulaminie międzynarodowego przewozu kolejami towarów niebezpiecznych RID - SMGS.

Doradcy, którzy uzyskują wspólnotowe świadectwo maja zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa w transporcie przewozu towarów niebezpiecznych.

do góry