Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejowe ABC dla dzieci i młodzieży w nowym roku

13.01.2014

Urząd Transportu Kolejowego wraz ze Strażą Ochrony Kolei oraz spółką PKP Polskie Linie Kolejowe w ramach Kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd – „Zatrzymaj się i żyj” prowadzi akcję edukacyjną Kolejowe ABC, skierowaną do dzieci i młodzieży z oddziałów przedszkolnych, szkół podstawowych oraz gimnazjalnych na terenie całej Polski. Od momentu rozpoczęcia projektu w październiku ubiegłego roku odwiedziliśmy osiem placówek edukacyjnych.

Podczas spotkań, na które składają się zintegrowane zajęcia połączone z zabawą, rozmową i pokazami przygotowanymi przez przedstawicieli UTK, SOK i PKP PLK, prezentowane są zasady bezpiecznego podróżowania, a także odpowiedniego zachowania się w pobliżu linii i przejść kolejowych. Po zajęciach uczestnicy otrzymują dyplomy i certyfikaty potwierdzające udział w zajęciach, a także drobne upominki.

W czwartek, 9 stycznia br. podczas kolejnych pokazów, tym razem w dwóch podwarszawskich przedszkolach, najmłodszym wręczone zostały kamizelki odblaskowe ufundowane ze środków własnych pracowników Urzędu Transportu Kolejowego. Działania te mają służyć nie tylko zwiększeniu bezpieczeństwa dzieci, ale również od najmłodszych lat uczyć i wyrabiać w nich dobre nawyki i standardy zachowań. W ten sposób chcemy także przypomnieć rodzicom, którzy mają największy wpływ na wychowanie swoich pociech, o zachowaniu szczególnej uwagi w pobliżu terenów kolejowych.

  • kamizelka kolejowe abc
  • Dzieci z przedszkola w Bliznem Jasińskiego w Starych Babicach
do góry