Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szanse i bariery połączeń kolejowych z lotniskami - UTK na "Avia Rail 2013".

14.10.2013

Urząd Transportu Kolejowego udostępnia Państwu prezentację "Komunikacja Kolejowa miast z portami lotniczymi w Polsce", przedstawioną na pierwszej w Polsce konferencji "Avia Rail 2013", dotyczącej integracji transportu kolejowego z lotniskami. 

W prezentacji zaprezentowano dane statystyczne dotyczące istniejących połączeń kolejowych z lotniskami, konkurencyjność połączeń kolejowych, w zestawieniu z innymi gałęziami transportu, a także szanse i bariery rozwoju tego typu połączeń.

Prezentację przygotował i przedstawił Michał Jaworski, naczelnik Wydziału Analiz w Departamencie Regulacji Rynku Kolejowego UTK. 

Urząd Transportu Kolejowego był partnerem i aktywnym uczestnikiem  konferencji. "Avia Rail 2013" odbyła się w dniach 1-2 października 2013  roku. W ramach szeregu paneli dyskusyjnych, z udziałem przewoźników i  zarządców, zarówno kolejowych jak i lotniczych, a także naukowców, polityków oraz niezależnych ekspertów, wymieniono wiele ważnych argumentów na rzecz dalszego rozwoju komunikacji kolejowej z lotniskami w Polsce. Organizatorem spotkań był KOW Media&Marketing, wydawca Kuriera Kolejowego.

do góry