Nawigacja

Aktualności

Dzień Dziecka w Kancelarii Premiera

02.06.2023

W najbliższą sobotę, 3 czerwca zapraszamy na Dzień Dziecka do ogrodów Kancelarii Premiera. Na najmłodszych czeka moc atrakcji. Odwiedzający stoisko Urzędu Transportu Kolejowego będą mogli zrobić sobie zdjęcie z nosorożcem Rogatkiem, wygrać nagrody w quizie na temat bezpieczeństwa kolei czy zbadać swój refleks i sprawdzić czy mogą zostać maszynistą. Impreza zaplanowana jest od godz. 10:00 do 17:00. Wstęp wolny.

Przy stanowisku Urzędu Transportu Kolejowego wszystkich odwiedzających przywita nosorożec Rogatek, bohater Kampanii Kolejowe ABC. W ramach atrakcji zaplanowanych przez UTK będzie można wziąć udział w grach i zabawach:

  • koło fortuny z ciekawymi nagrodami;
  • animacje na mini mobilnym miasteczku kolejowym;
  • quiz na temat bezpieczeństwa na kolei;
  • kącik z kolorowankami, wycinankami i krzyżówkami dla najmłodszych;
  • zdjęcia z nosorożcem Rogatkiem;
  • testy badające czas reakcji lub zdolność utrzymania równowagi.

Na pozostałych stoiskach goście Dnia Dziecka w KPRM będą mogli wziąć udział w zabawie z interaktywnymi eksponatami, budowaniu robotów z przedmiotów codziennego użytku, pokazie musztry paradnej żołnierzy z Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego, demonstracji pojazdów służbowych, jeździe samochodem w symulatorze z użyciem gogli do wirtualnej rzeczywistości.

Dzieci będą mogły poznać podstawy udzielania pierwszej pomocy, zobaczyć wystawę ginących gatunków roślin i zwierząt czy sprawdzić działanie wykrywacza min. Dla wszystkich uczestników przygotowany będzie poczęstunek w postaci lemoniady, kiełbasek z grilla, popcornu oraz waty cukrowej.

W programie nie zabraknie licznych występów na scenie. Obejrzeć można będzie między innymi:

  • pokazy magików;
  • teatrzyk "Wielka przygoda małej chmurki”;
  • występ zespołu Spilno Band;
  • występ dziecięcej grupy muzycznej Marimbaki.

Od godz. 11:50 na scenie odbędzie się konkurs z nagrodami Kampanii Kolejowe ABC.

O bezpieczeństwo gości zadbają funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa, którzy przy wejściu na teren pikniku prowadzić będą punkty sprawdzające.

Piknik z okazji Dnia Dziecka odbędzie się w sobotę (3 czerwca 2023 r.) w ogrodach Kancelarii Premiera przy Al. Ujazdowskich 1/3 w Warszawie. Impreza potrwa od 10:00 do 17:00.

Animowana grafika przedstawiająca dzieci. Przed nimi animowany budynek. Po prawej stronie tekst Dzień dziecka w KPRM. Sobota 3 Czerwca godz. 10:00 al.Ujazdowskie 1/3 Warszawa - Liczne atrakcje. 

do góry