Nawigacja

Aktualności

31 maja ósma edycja Kolejowej Kropli Krwi

30.05.2023

Urząd Transportu Kolejowego po raz ósmy organizuje akcję „Kolejowa Kropla Krwi”. Wszystkich chętnych do podzielenia się krwią zapraszamy do udziału w akcji. W tym roku zapraszamy do Poznania. Punkt poboru krwi zlokalizowany będzie na parkingu przed siedzibą Zakładu Zachodniego PKP CARGO S.A. w Poznaniu przy ul. Kolejowej 23.

Logo UTK a pod nim napis Kolejowa Kropla Krwi

Krew to bezcenny lek, który nie ma zamiennika, bo dotąd nie wynaleziono jej substytutu. Krwiodawstwo jest więc niezastąpionym systemem leczenia, ale również szlachetną ideą dzielenia się z drugą osobą. To oddawanie cząstki siebie dla ratowania zdrowia i życia potrzebujących.

Od 7 lat Urząd Transportu Kolejowego wspiera ideę honorowego krwiodawstwa poprzez organizację akcji Kolejowa Kropla Krwi. 8. edycja kolejarskiej akcji odbędzie się w środę 31 maja 2023 r. w godz. 9.00 – 14.00.

„Wszystkich chętnych zapraszamy do oddania krwi. Szczególnie zapraszamy przedstawicieli sektora kolejowego. Krew jest darem człowieka dla człowieka. Oddając ją ratujemy wiele ludzkich istnień, a dzielenie się nią jest symbolem życia, poświęcenia i bohaterstwa” – zachęca do udziału dr inż. Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego.

Chętnych do oddania krwi prosimy o wcześniejsze zarejestrowanie się przez interaktywny formularz pod adresem https://utk.gov.pl/kkk2023.

W Kolejowej Kropli Krwi wzięło już udział ponad 280 osób, a zebrana krew pomogła uratować życie około 530 osobom.

Przygotowując się do oddania krwi warto pamiętać o obowiązujących zasadach. Krew może oddać każda dorosła i zdrowa osoba, u której nie wystąpiły żadne przyczyny dyskwalifikujące. Szczegóły znajdują się na stronie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Krwiodawcą można zostać także po szczepieniu przeciwko COVID-19.

Plakat z tekstem "Kolejowa Kropla Krwi w Poznaniu. Poznań, 31 maja 2023 r. (środa). Oddaj krew, ratuj życie!".

do góry