Nawigacja

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wiosenna korekta rozkładu jazdy 2022/2023

10.03.2023

W najbliższą niedzielę, 12 marca 2023 r. wchodzi w życie marcowa korekta rocznego rozkładu jazdy, która uwzględnia kolejne fazy prac modernizacyjnych na polskiej sieci kolejowej. Pociągi według tego rozkładu jazdy będą jeździły do 10 czerwca. Nowe rozkłady są dostępne na stacjach i przystankach w formie plakatów.

W okresie obowiązywania rozkładu jazdy pociągów 2022/2023 zarządca infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przewidział cztery korekty związane m.in. z pracami remontowymi na liniach kolejowych. Zmiany zaplanowane są jeszcze na 11 czerwca, 3 września i 12 listopada 2023 r.

Szczegóły dotyczące nowej wersji rozkładu jazdy powinny być ogłoszone co najmniej na 21 dni przed ich wejściem w życie na stronie internetowej zarządcy infrastruktury. Natomiast na dworcach i peronach lub drogach dojścia do nich powinny pojawić się w formie plakatów co najmniej z 10-dniowym wyprzedzeniem. Przyszły rozkład jazdy powinien być również dostępny na stronach internetowych przewoźników, choć ustawa nie nakłada na nich konkretnych terminów publikacji.

Marcowa korekta rozkłady jazdy przyniesie wiele zmian – istotnych i pozytywnych z punktu widzenia podróżnych. Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych z nich.

  1. Od 12 marca 2023 r. zostaną zapewnione bezpośrednie połączenia między Radomiem, Warką i Piasecznem a Modlinem, Legionowem i Wieliszewem.
  2. Pociągi lotniskowe z/do Modlina, będą kursowały ponownie przez stację Warszawa Centralna, Warszawa Zachodnia do/z stacji Warszawa Lotnisko Chopina.
  3. Przywrócony zostanie ruch pociągów na zmodernizowaną trasę Drzymałowo – Wolsztyn.
  4. W województwie lubuskim powrócą pociągi na linię ze Zbąszynka do Czerwieńska.

Korekta rozkładu - ważne linki:

 

do góry