Nawigacja

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

EVR – instrukcja obsługi dla wnioskodawców po polsku

24.02.2023

Dostępne jest tłumaczenie na język polski instrukcji Europejskiego Rejestru Pojazdów (EVR) prowadzonego przez Agencję Kolejową Unii Europejskiej. Instrukcja EVR została przygotowana przez Agencję w języku angielskim. Dokument w języku polskim opublikowany przez Urząd Transportu Kolejowego nie jest oficjalnym tłumaczeniem i powstał by ułatwić polskim przedsiębiorcom korzystanie z EVR.

W instrukcji w sposób kompleksowy zostały przedstawione wszelkie funkcjonalności, które oferuje system EVR. Krok po kroku zostało pokazane w jaki sposób użytkownik systemu powinien wykonać poszczególne czynności.

System EVR zapewnia następujące funkcje:

  • tworzenie kont użytkowników, oraz zarządzanie nimi przez odpowiednią jednostkę rejestrującą (odpowiednią dla Polski jest Prezes Urzędu Transportu Kolejowego);
  • składanie wniosków o rejestrację, zmianę danych, czy zmianę statusu rejestracji pojazdów kolejowych;
  • wyszukiwanie i przeglądanie danych rejestrowych konkretnych pojazdów przez użytkowników posiadających odpowiednie uprawnienia dostępu.

Instrukcja w wersji przetłumaczonej na język polski dostępna jest na stronie UTK. Instrukcja w języku angielskim oraz szczegółowe informacje na temat EVR dostępne są na stronie Agencji Kolejowej Unii Europejskiej.

do góry