Nawigacja

Aktualności

Świetna zabawa z Rogatkiem podczas Zimowego Pikniku Rodzinnego we Wrocławiu!

05.12.2022

W sobotę, 3 grudnia fani nosorożca Rogatka tłumnie przybyli na teren dworca kolejowego Wrocław Główny. Ponad 7 500 osób uczestniczyło w Zimowym Pikniku Rodzinnym zorganizowanym przez Urząd Transportu Kolejowego w ramach Kampanii Kolejowe ABC II. Podczas wydarzenia można było wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami, warsztatach artystycznych, eksperymentach naukowych oraz wielu grach i zabawach związanych z bezpieczeństwem na kolei. Zwieńczeniem imprezy był niepowtarzalny wideomapping 3D wyświetlony na budynku dworca oraz koncert Sary James.

Podczas pikniku zorganizowanego przez Urząd Transportu Kolejowego teren wrocławskiego dworca zamienił się w osiedle SuperBezpiecznych. Dzieci wspólnie z rodzicami odwiedzali Stacje SuperMocy, gdzie pod okiem specjalistów i trenerów poprzez zabawę zdobywali wiedzę z zakresu bezpieczeństwa na terenach kolejowych. Miłośnicy pociągów, dzięki symulatorom jazdy pociągiem, mogli przekonać się, jak wygląda praca maszynisty. Dodatkową atrakcję stanowił przejazd historycznych parowozów, które można było powitać na wrocławskiej stacji.

Na uczestnikach imprezy duże wrażenie zrobili goście specjalni, Sławomir Szmal – piłkarz ręczny, były reprezentant Polski, oraz aktor – Rafał Zawierucha, z którymi można było osobiście porozmawiać oraz zrobić wspólne zdjęcie. Ponadto wszyscy mogli obejrzeć radiowóz wrocławskiej Policji, sprzęt gaśniczy Państwowej Straży Pożarnej, narzędzia pracy Straży Ochrony Kolei czy uczestniczyć w warsztatach serologicznych zorganizowanych przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu. Pod koniec uczestnicy pikniku świetnie bawili się na koncercie Sary James, zwyciężczyni czwartej edycji The Voice Kids i finalistki America’s Got Talent.

Piknik stanowił również podsumowanie konkursu „Kierunek – Bezpieczeństwo”, w ramach którego uczniowie ze szkół podstawowych z całej Polski przygotowali ponad 4 000 prac plastycznych. Uczestnicy wydarzenia oglądali nagrodzone oraz wyróżnione prace udostępnione na wystawie zdjęć zorganizowanej na terenie dworca. Ogromne wrażenie na uczestnikach pikniku zrobił kolorowy wideomapping 3D wyświetlony na budynku dworca, którego punktem kulminacyjnym był pokaz zdjęć pracy zwycięskiego zespołu ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Wyplera w Rudzie Śląskiej.

Piknik we Wrocławiu zakończył tegoroczny sezon imprez plenerowych Kampanii Kolejowe ABC II. Łącznie w wydarzeniach w Zakopanem, Jastrzębiej Górze, Mikołajkach, Łebie i Wrocławiu udział wzięło 16 000 osób. Transmisję z pikniku we Wrocławiu na kanale Kampanii Kolejowe ABC na YouTube oraz na profilach Kampanii w mediach społecznościowych oglądały tysiące osób.

 

 • Zdjęcie dworca Wrocław Główny oświetlonego kolorowymi iluminacjami. Na elewacji logo Kolejowe ABC. Na dachu budynku neon Wrocław Główny.
 • Scena, a na niej maskotka nosorożec Rogatek, a także Prezes UTK w kamizelce odblaskowej. Na scenie jest też kilka osób
 • Zdjęcie grupowe na scenie z nosorożcem Rogatkiem. To osoba w przebraniu z głową nosorożca i niebieską koszulką. Razem z nim artystka Sara James w różowej kurtce wraz z członkami zespołu.
 • Scena, a na niej maskotka nosorożec Rogatek, prowadzący zabawę w koło fortuny. Na scenie Stojak a na nim koło z obrazkami. Na scenie jest też kilka dzieci uczestniczących w zabawie.
 • Nosorożec rogatek pozujący do zdjęcia wraz z dzieckiem i policjantem oraz maskotą policjanta. Nosorożec To osoba w przebraniu z głową nosorożca i niebieską koszulką
 • Zdjęcie peronu na peronie zgromadzone osoby. Osoby oglądają starą czarną lokomotywę parowozu.
 • Mężczyzna w granatowej marynarce i czarnym golfie przybija piątkę z chłopcem w kurtce. Pomiędzy znajduje się stół z kolorowymi rzeczami. Wokół stoją dzieci. Miejsce to wnętrze dworca Wrocław Główny.
 • Na scenie nosorożec rogatek oraz prowadzący piknik rodzinny po prawej stronie stoi Sławomir Szmal – piłkarz ręczny, były reprezentant Polski osoby ubrane są w czarne kurtki na nich odblaskowe kamizelki
 • Po lewej stronie mini kolorowa lokomotywa za nią kolorowe wagony w których siedzą dzieci. Po prawej stronie stoją osoby obserwujące jak lokomotywa jeździ po torach.
 • Dzieci siedzące na krzesełkach od karuzeli
 • Nosorożec rogatek przybija piątkę z dzieckiem na scenie obok stoi kobieta w białej kurtce
 • Scena niebieskie oświetlenie. Na scenie po prawej stronie stoi kobieta w ręce trzyma mikrofon po lewej stronie mężczyzna gra na gitarze
 • Zdjęcie grupowe osób które organizowały piknik osoby ubrane w żółte odblaskowe kamizelki
 • Zdjęcie z góry na zdjęciu widać stoły na nich gry planszowe obok stołów stoją dzieci wraz z rodzicami i grają w gry.
 • Niebieskie leżaki z białym napisem Kolejowe ABC na nich siedzą osoby wraz z dziećmi. Przed nimi stoi stół wykonany z palet. Na zdjęciu mężczyzna macha ręką w geście przywitania
 • Na zdjęciu dziewczynka ubrana w żółtą kurtkę oraz czapkę stoi przy stole i gra w grę. Obok stoi rodzic ubrany w zieloną kurtkę

„Kampania Kolejowe ABC II” realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego to druga edycja ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej, propagującej zasady bezpieczeństwa oraz wartości i wzorce związane z odpowiedzialnym zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego. Kampania jest współfinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Wartość całkowita projektu: 57 820 000,00 PLN

Fundusze Europejskie Logotyp: Na granatowym tle częściowo widoczne trzy gwiazdki żółta, biała i czerwona obok napis: Fundusze Europejskie Infrastruktura i Środowisko, obok biało-czerwona flaga polska obok napis Rzeczpospolita, Polska Logotyp, obok Logotyp UTK z napisem Urząd Transportu Kolejowego obok z lewej strony napis Unia Europejska Fundusz Spójności po prawej strony na granatowym tle 12 żółtych gwiazdek tworzących okrąg flaga Unii Europejskiej"

do góry