Nawigacja

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Siła edukacji w zakresie bezpieczeństwa na kolei – spotkanie w UTK

24.11.2022

UTK organizuje platformę wymiany doświadczeń związanych z działaniami edukacyjnymi dotyczącymi bezpieczeństwa oraz promocji transportu kolejowego wśród dzieci i młodzieży. Spotkanie organizacyjne z przedstawicielami branży kolejowej zaplanowano na 15 grudnia 2022 r.

Urząd Transportu Kolejowego zaprasza zainteresowanych na spotkanie poświęcone działaniom edukacyjnym podejmowanym przez przedsiębiorstwa działające na rynku kolejowym. Odbędzie się ono 15 grudnia 2022 r. o godz. 11:00 w siedzibie Urzędu Transportu Kolejowego. Dla osób, które nie będą mogły osobiście uczestniczyć w spotkaniu przewidziano udział w formie zdalnej za pośrednictwem internetu.

Podczas spotkania przedstawiciele branży mogą przedstawić swoje programy skierowane do dzieci i młodzieży na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenach kolejowych. Omówione zostaną również projekty edukacyjne urzędu. Będzie również czas na dyskusję i wymianę doświadczeń.

Od wielu lat Urząd Transportu Kolejowego prowadzi działania promujące bezpieczeństwo oraz właściwe postawy wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Jednym z nich jest ogólnopolski projekt edukacyjny „Kampania Kolejowe ABC”. Jego celem jest uwrażliwienie społeczeństwa na zasady bezpieczeństwa obowiązujące na przejazdach kolejowych, dworcach, peronach i w pociągach oraz promowanie wzorców odpowiedzialnego zachowania się w pobliżu torów.

Spotkanie poświęcone działaniom edukacyjnym podejmowanym przez branżę kolejową może zapoczątkować cykl wspólnych działań dotyczących edukacji bezpieczeństwa na kolei, takich jak imprezy, wydarzenia czy konferencje.

Prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu do 7 grudnia 2022 r. na adres: dpp@utk.gov.pl.

 

do góry