Nawigacja

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Urząd Transportu Kolejowego po raz kolejny przygotował raport CSR

21.09.2022

Urząd Transportu Kolejowego opublikował raport CSR za 2021 rok. Nowe opracowanie prezentuje działania UTK w kluczowych obszarach oddziaływania: rynek kolejowy, pracownicy oraz środowisko. Ubiegły rok upłynął pod znakiem Europejskiego Roku Kolei i inicjatyw z tym związanych, co także jest jednym z tematów raportu.

Urząd Transportu Kolejowego szósty raz opublikował raport o działaniach odpowiedzialnych społecznie. Tegoroczna publikacja opisuje relacje z podmiotami zewnętrznymi, w tym przede wszystkim działania związane z Europejskim Rokiem Kolei, budową Centrum Egzaminowania i Monitorowania Maszynistów oraz Deklaracją Kultury Bezpieczeństwa. W raporcie znalazły się także opisy inicjatyw rozwojowych dla pracowników oraz tych budujących przyjazne środowisko pracy. W części dotyczącej zaangażowania społecznego można przeczytać o kampaniach edukacyjnych UTK, działalności filantropijnej, oraz projektach promujących dziedzictwo historyczne polskiej kolei.

„Zespół UTK od zawsze wyróżniała otwartość, zaangażowanie i dbałość o to, co cenne. Każdy kolejny raport CSR ukazuje nasze osiągnięcia zrealizowane w oparciu o wizję nowoczesnego i otwartego urzędu, oraz o przyjęte wartości. Mam nadzieję, że tegoroczny raport CSR będzie nie tylko interesującą lekturą, ale także ciekawą inspiracją” – napisał we wstępie do raportu dr inż. Ignacy Góra, Prezes UTK.

Urząd Transportu Kolejowego był jednym z pierwszych przedstawicieli administracji publicznej, który zdecydował się na raportowanie pozafinansowe. Pierwszy raport CSR został opublikowany w 2017 r. Raport CSR za 2021 rok jest dostępny w wersji elektronicznej na stronie www urzędu w dziale Opracowania Urzędu Transportu Kolejowego.

do góry