Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W NAWIĄZANIU DO MEMORANDUM PTRZECIW KRADZIEŻOM I DEWASTACJI INFRASTRUKTURY DZIAŁANIA FUNKCJONARIUSZY SOK – TYLKO W CIĄGU JEDNEGO DNIA

23.08.2012

KatowiceKradzież wskaźników

W dniu 22.08.2012 roku o godz. 10:05 podczas prowadzonych działań przeciwko kradzieżom „Infrastruktura", na szlaku Katowice Załęże - Chorzów Batory, funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Katowicach ujęli sprawcę kradzieży 2 sztuk Wskaźników ”Przejście wzbronione". Ujętego: 71-letniego Stanisława J., zamieszkałego w Wiśniowej, przekazano do VII Komisariatu Policji w Katowicach, gdzie prowadzone są dalsze czynności w sprawie.

 

Gdańsk - Poszukiwany listem gończym

Dnia 22.08.2012 roku o godz. 10:40 w stacji Gdańsk Główny, funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei i II Komisariatu Policji w Gdańsku, podczas prowadzonych czynności legitymowania ujęli mężczyznę poszukiwanego listem gończym przez Sąd Rejonowy w Tczewie celem doprowadzenia do Aresztu Śledczego w Starogardzie Gdańskim. Poszukiwanego:36-letniego Rafała D. zamieszkałego w Miłobądzu, przekazano do II Komisariatu Policji w Gdańsku, gdzie prowadzone są dalsze czynności w sprawie.

 

Życzyn - Złamany drąg rogatki

W dniu 22:08.2012 roku o godz. 12:20 dyżurny ruchu stacji Życzyn powiadomił telefonicznie dyżurnego zmiany z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Dęblinie, że na przejeździe kolejowo-drogowym kat B., szlak Życzyn - Dęblin od strony toru nr 2, samochód ciężarowy marki Volvo wyłamał drąg rogatki i odjechał z miejsca zdarzenia. Przejazd był zamknięty na czas przejazdu pociągu pośpiesznego nr 62101 relacji Wrocław - Lublin. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy z miejscowego Posterunku Straży Ochrony Kolei, którzy po przybyciu dokonali odczytania zapisu cyfrowego z kamer monitorujących przejazd kolejowy. W wyniku podjętych działań ustalono i ujęto sprawcę dewastacji. Okazał się nim być: 28-letni Tomasz K., zamieszkały w Radawcu Dużym. Ujętego przekazano przybyłym na miejsce funkcjonariuszom z Komisariatu Policji w Dęblinie, którzy będą prowadzić dalsze czynności w sprawie. Na przejeździe wprowadzono ograniczenie prędkości do 20 km/h. Straty oszacowano na kwotę 1000 zł.

 

Lublin - Zdewastowane wagony

Dnia 22.08.2012 roku o godz. 23:55 podczas patrolu torów odstawczych stacji Lublin, funkcjonariusze Grupy Operacyjno - Interwencyjnej z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Lublinie ujęli na gorącym uczynku dwóch mężczyzn - obywateli Litwy (w wieku 17 i 19 lat), którzy namalowali graffiti na dwóch wagonach osobowych, stojących na torze nr 8. Na jednym z wagonów sprawcy dewastacji namalowali ok. 20 m2 graffiti po obu stronach wagonu, na drugim ok. 10 m2 z prawej strony wagonu. Przy mężczyznach zabezpieczono czarny worek z zawartością trzech sprayów z farbą oraz aparatu fotograficznego marki Sony, w którym znajdowały się zdjęcia pomalowanych wagonów wraz z wizerunkiem sprawcy dokonującym dewastacji. Ujętych sprawców przekazano do VIII Komisariatu Policji w Lublinie, gdzie prowadzone są dalsze czynności w sprawie.

do góry