Nawigacja

Aktualności

Europejski Rejestr Pojazdów Kolejowych - poradnik dla wnioskodawców

03.08.2022

Urząd Transportu Kolejowego przygotował poradnik dla korzystających z Europejskiego Rejestru Pojazdów (EVR). W publikacji znalazły się praktyczne wskazówki dla wnioskodawców. Uwzględnione zostały również doświadczenia związane z dotychczasowym funkcjonowaniem EVR.

Europejski Rejestr Pojazdów to narzędzie internetowe służące do składania wniosków o rejestrację pojazdów kolejowych oraz zarządzania aktualizacjami danych dotyczących tych pojazdów. Od momentu wdrożenia EVR – 1 lutego 2022 r. - cały proces rejestracji pojazdów kolejowych w Polsce odbywa się w tym rejestrze.

Poradnik zawiera praktyczne wskazówki oraz wytyczne dotyczące poruszania się po systemie EVR. Użytkownicy rejestru znajdą w poradniku:

  • określenie czynności związanych z utworzeniem konta,
  • objaśnienie procesu składania wniosków o rezerwację EVN, rejestrację, zmianę danych oraz wycofanie pojazdów kolejowych,
  • opis czynności związanych z wyszukiwaniem i przeglądaniem danych rejestrowych konkretnych pojazdów przez użytkowników posiadających odpowiednie uprawnienia do tych danych.

EVR dostępny jest na stronie: https://evr.era.europa.eu

Poradnik dostępny jest na stronie internetowej UTK.

do góry