Nawigacja

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie SuperBohaterów w Jastrzębiej Górze! Rogatek zaprasza wszystkich na wyjątkowy piknik rodzinny

29.07.2022

W sobotę 30 lipca na Scenie Kulturalnej w Jastrzębiej Górze odbędzie się w piknik rodzinny organizowany przez Urząd Transportu Kolejowego. Główna scena stanie się domem Rogatka, bohatera Kampanii Kolejowe ABC II. Zagoszczą na niej jego przyjaciele, artyści oraz goście specjalni. Na uczestników czekają niezapomniane atrakcje i konkursy, w tym dmuchańce, skoki na eurobungee czy pokaz fire show. Wstęp na piknik jest bezpłatny dla każdego, kto chce zostać prawdziwym SuperBohaterem.

Już 30 lipca Rogatek odwiedzi Jastrzębią Górę. Będzie go można spotkać podczas pikniku rodzinnego Kampanii Kolejowe ABC II. Uczestnicy imprezy w ramach gry terenowej będą mieli okazję odwiedzić Stacje Mocy, dzięki którym staną się prawdziwymi SuperBohaterami. Każda Stacja Mocy: Wiedzy, Działania, Dedukcji, Pomagania, Kreatywności i Zabawy jest inna, dlatego na całe rodziny czeka moc zabawy! Goście Rogatka będą mogli utrwalić swoją wiedzę na ważny temat bezpieczeństwa na przejazdach, w okolicach torów, na dworcach i w pociągach, a przy okazji zdobyć atrakcyjne nagrody.

W domu Rogatka, czyli na głównej scenie będzie można podziwiać występy DJ Miki i Anny Karwan. Pojawią się też goście specjalni: pilot szybowcowy i żeglarz sportowy Sebastian Kawa, który jest siedmiokrotnym mistrzem świata w konkurencjach szybowcowych oraz Mateusz Pawłowski, aktor znany m.in. z roli Kacpra Boskiego w uwielbianym serialu „Rodzinka.pl”. Podsumowaniem pikniku będzie zapierający dech w piersiach pokaz ognia.

"Nauka poprzez zabawę to z pewnością najlepsza droga do młodych umysłów. Jest to również świetny sposób spędzania wolnego czasu. Dlatego serdecznie zapraszam całe rodziny do wzięcia udziału w wyjątkowym wydarzeniu w Jastrzębiej Górze, podczas którego zarówno mniejsi, jak i więksi uczestnicy będą mogli przypomnieć sobie zasady bezpieczeństwa na kolei" – zachęca do udziału w pikniku Marcin Trela, Wiceprezes Urzędu Transportu Kolejowego.

Piknik rodzinny Kampanii Kolejowe ABC II odbędzie się 30 lipca w godzinach 15.30-21.30 na terenie Sceny Kulturalnej w Jastrzębiej Górze (Promenada Światowida).

Wstęp na wydarzenie i wszystkie atrakcje są bezpłatne.

Zapraszamy do odwiedzenia profili Kampanii Kolejowe ABC na FacebookuInstagramie TikToku.

do góry