Nawigacja

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

25 maja odbędzie się V konferencja naukowo-techniczna w UTK

16.03.2022

Aby wziąć udział w konferencji należy do 23 marca wypełnić i przesłać swoje zgłoszenie udziału w V edycji Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo - Technicznej „Transport Kolejowy 2022: Przeszłość–Teraźniejszość–Przyszłość”. Wydarzenie adresowane jest do uczniów, studentów oraz doktorantów zajmujących się szeroko rozumianą tematyką transportu kolejowego. Konferencja odbędzie się 25 maja 2022 r. w siedzibie UTK w Warszawie.

Celem spotkania jest przede wszystkim popularyzacja wiedzy na temat kolei wśród uczniów szkół średnich, studentów i doktorantów. Jest wyjątkową okazją do  prezentacji referatów, badań i pomysłów związanych z koleją, a także jej historią i rozwojem.

Referaty obejmują trzy panele tematyczne: przeszłość, teraźniejszość, przyszłość. Przewidywane są dwie formy ich prezentacji: wykład (sesja plenarna), lub plakat (sesja plakatowa).

„Polska kolej potrzebuje młodych, kreatywnych i wykształconych fachowców. Konferencja jest okazją by dać impuls, który przełoży się na zwiększenie zainteresowania zawodami kolejowymi wśród młodzieży. Dla przyszłych i obecnych inżynierów ciekawa może być tematyka związaną z bezpieczeństwem kolejowym, nowymi rozwiązaniami systemowymi i technicznymi. Europejski Rok Kolei posłużył zaprezentowaniu oferty jaką do młodych ludzi kieruje sektor kolejowy. Liczę na to, że konferencja  skutecznie zachęci do podjęcia pracy w tej branży” – informuje dr inż. Ignacy Góra, Prezes UTK.

Aby wziąć udział w konferencji należy do 23 marca wypełnić i przesłać formularz zgłoszeniowy wraz z abstraktem. Po wypełnieniu i wydrukowaniu formularza, należy przesłać go wraz z niezbędnymi podpisami oraz abstraktem na adres: konferencja@utk.gov.pl.

Podczas konferencji, w formie wykładu zaprezentowanych zostanie 10 wybranych przez Komitet Naukowy referatów. O zakwalifikowaniu decydować będzie ocena nadesłanego abstraktu. Konferencja będzie miała charakter hybrydowy. Tylko osoby wygłaszające referat będą uczestniczyć w niej stacjonarnie (w siedzibie UTK).

Szczegóły udziału w konferencji znajdują się w Komunikacie nr 1 V Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo – Technicznej Transport Kolejowy 2022: Przeszłość – Teraźniejszość – Przyszłość.

do góry