Nawigacja

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowy film Kultury bezpieczeństwa

28.12.2021

Codzienne decyzje pracowników sektora kolejowego mają wpływ na bezpieczeństwo całego systemu. Film przygotowany przez Urząd Transportu Kolejowego pokazuje jakim koszmarem może zakończyć się lekceważenie zasad bezpieczeństwa. Premiera filmu odbyła się podczas V Konferencji Kultury bezpieczeństwa

Wpływ czynnika ludzkiego na bezpieczeństwo systemu kolejowego jest istotny. Dlatego w ramach projektu Kultury bezpieczeństwa propagowane są rozwiązania techniczne, systemowe i edukacyjne mające na celu obniżenie liczby zdarzeń spowodowanych błędem ludzkim. Przygotowany przez UTK film oddziałuje na emocje. Pokazuje, że personel kolejowy często staje przed trudnymi wyborami.

„Zobrazowanie skutków, do jakich mogą doprowadzić błędne decyzje, ma na celu skłonienie wszystkich pracowników branży kolejowej do refleksji. Zachęcam Państwa do obejrzenia kolejnego filmu z cyklu Kultury bezpieczeństwa i wykorzystania tej produkcji podczas prowadzonych szkoleń, pouczeń okresowych bądź konferencji” – mówi dr inż. Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego.

Film do pobrania dostępny jest na stronie internetowej Urzędu Transportu Kolejowego. Można go również obejrzeć w serwisie YouTube. Jako materiał urzędowy film może być wyświetlany i używany bez żadnych ograniczeń. Prosimy jedynie o podanie źródła.

Pierwszy film Kultury bezpieczeństwa skierowany był do maszynistów, druga produkcja była podziękowaniem dla wszystkich pracowników kolei za służbę w trudnym czasie pandemii.

 

do góry