Nawigacja

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Od 12 grudnia 2021 r. nowy roczny rozkład jazdy pociągów

10.12.2021

Nowy rozkład jazdy pociągów 2021/2022 wejdzie w życie o północy z 11 na 12 grudnia 2021 r. W większości krajów Europy rozkład ulega zmianie raz do roku, w nocy z soboty na niedzielę, w drugi weekend grudnia. Obowiązek wcześniejszego opublikowania nowych godzin kursowania pociągów spoczywa głównie na operatorach obiektów infrastruktury kolejowej, w tym na zarządcach dworców i peronów.

W czasie obowiązywania rozkładu jazdy 2021/2022 zarządca infrastruktury, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., przewidział cztery korekty związane z dostosowaniem godzin kursowania pociągów do postępujących prac modernizacyjnych na liniach kolejowych. Wejdą one w życie:

  • 13 marca 2022 r.,
  • 12 czerwca 2022 r.,
  • 4 września 2022 r.,
  • 6 listopada 2022 r.

Szczegóły dotyczące nowego rozkładu muszą być ogłoszone podróżnym na stronie internetowej zarządcy infrastruktury co najmniej 21 dni przed jego wejściem w życie. Na dworcach, peronach lub dojściach na perony rozkład powinien pojawić się w formie plakatów lub tablic z co najmniej 10-dniowym wyprzedzeniem. Aktualny rozkład jazdy powinien być również dostępny na stronach internetowych przewoźników, choć w odniesieniu do nich przepisy nie wskazują, z jakim wyprzedzeniem czasowym musi być opublikowany.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami epidemiczno-sanitarnymi w środkach publicznego transportu zbiorowego nadal obowiązuje zasłanianie ust i nosa przy pomocy maseczki. Co najmniej do 17 grudnia 2021 r. pozostaje również wstrzymany pasażerski ruch kolejowy z przekroczeniem granicy z Republiką Białorusi.

Ważne linki:

Oficjalny internetowy rozkład jazdy zarządcy infrastruktury PKP PLK: www.portalpasazera.pl

Generator elektronicznych plakatów stacyjnych: www.portalpasazera.pl/Plakaty

Sieciowy rozkład jazdy - www.portalpasazera.pl/Tablice

Adresy stron przewoźników pasażerskich oraz numery telefoniczne infolinii można znaleźć na stronie UTK po kliknięciu w logo wybranego przewoźnika.

do góry