Nawigacja

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Życzenia z okazji Dnia Kolejarza

25.11.2021

Szanowni Państwo, Drodzy Kolejarze! 25 listopada to wyjątkowa data dla wszystkich pracowników kolei. W dniu wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej obchodzimy Święto Kolejarza. Jest to szczególna okazja do tego, aby docenić oddanie, sumienność i profesjonalizm wszystkich pracowników sektora kolejowego - przewoźników, zarządców infrastruktury, przedstawicieli środowisk naukowych i firm branżowych oraz miłośników kolei.

Kolej jest stałym elementem naszego życia. Każdego dnia Kolejarze w całej Polsce dokładają starań, by codzienne życie było coraz wygodniejsze, a podróż szybka i bezpieczna. Nawet trudna sytuacja związana z epidemią COVID-19 nie zatrzymała branży. Pokazali Państwo siłę i niezwykłą determinację. To potwierdza regułę, że kolejarski mundur wyróżnia tych, którzy swoją wiedzą i zaangażowaniem wypełniają codzienną służbę w najlepiej pojętym interesie społecznym. W tym wyjątkowym dniu pragnę Państwu za to serdecznie podziękować!

Tegoroczne Święto przypada w szczególnym roku – Europejskim Roku Kolei. Niezwykle cieszy mnie to, że liczne wydarzenia związane z jego obchodami prowadzone w wielu krajach Europy pozwoliły dostrzec, jak ważna dla funkcjonowania gospodarek wielu krajów jest branża kolejowa oraz jak trudna i odpowiedzialna jest służba wszystkich Kolejarzy.

Z okazji Święta Kolejarza życzę Państwu satysfakcji z pracy na kolei oraz poczucia dobrze spełnionej misji. Niech odnoszone sukcesy będą nie tylko źródłem radości, ale także najlepszą motywacją do podejmowania kolejnych wyzwań mających na celu bezpieczną i nowoczesną kolej. Życzę także dobrego zdrowia oraz powodzenia w życiu osobistym.

Ignacy Góra

Prezes Urzędu Transportu Kolejowego

 

do góry