Nawigacja

Aktualności

Wąskotorówki w Akademii Bezpieczeństwa Kolejowego

16.09.2021

29 września Urząd Transportu Kolejowego organizuje kolejne szkolenie w ramach ABK. Tematem będą koleje wąskotorowe. Do ekspertów UTK dołączą pracownicy Transportowego Dozoru Technicznego, którzy zaprezentują tematykę eksploatacji kotłów parowozowych. Na szkolenie zapraszamy wszystkich zainteresowanych funkcjonowaniem kolei wąskotorowych.

Szkolenie „Wybrane zagadnienia funkcjonowania kolei wąskotorowych oraz eksploatacji i utrzymania kotłów parowozowych” przybliży zagadnienia związane z funkcjonowaniem kolei wąskotorowych w Polsce. Prowadzący zwrócą szczególną uwagę na kwestie eksploatacji kotłów parowozowych. W tym celu na szkolenie zaproszeni zostali przedstawiciele Transportowego Dozoru Technicznego, którzy wygłoszą prelekcję o kotłach parowozowych i działalności TDT w tym zakresie.

Na szkolenie będzie można zapisać się od 16 września na stronie akademia.utk.gov.pl Szkolenie zostanie przeprowadzone zdalnie. W trakcie szkolenia eksperci UTK i TDT odpowiedzą na pytania uczestników.

Celem ABK jest kształtowanie bezpiecznego i konkurencyjnego oraz sprawnie funkcjonującego systemu kolejowego przez wyrównywanie poziomu wiedzy i kompetencji uczestników sektora transportu kolejowego. Akademia stanowi również platformę upowszechniającą i wspomagającą wymianę dobrych praktyk.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

do góry