Nawigacja

Aktualności

Powakacyjna korekta rozkładu jazdy pociągów

27.08.2021

W niedzielę, 29 sierpnia 2021 r., wchodzi w życie planowa powakacyjna korekta rozkładu jazdy pociągów. Pociągi według tego rozkładu jazdy będą kursowały do 6 listopada.

W okresie obowiązywania rozkładu jazdy pociągów 2020/2021 zarządca infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe przewidział pięć korekt związanych m.in. z pracami remontowymi na liniach kolejowych. Kolejna zmiana zaplanowana jest jeszcze na 7 listopada 2021 r.

Szczegóły dotyczące nowej wersji rozkładu jazdy powinny być ogłoszone co najmniej na 21 dni przed ich wejściem w życie na stronie internetowej zarządcy infrastruktury. Natomiast na dworcach i stacjach kolejowych powinny pojawić się w formie plakatów co najmniej z 10-dniowym wyprzedzeniem. Aktualny rozkład jazdy powinien być również dostępny na stronach internetowych przewoźników, choć ustawa nie nakłada na nich konkretnych terminów publikacji.

Najistotniejsze zmiany w rozkładzie jazdy związane są z modernizacją stacji Warszawa Zachodnia, na której czasowo wstrzymane zostanie kursowanie pociągów do/z peronu nr 8 (połączenie z tzw. linią obwodową). Ponadto, ze względu na ograniczoną przepustowość linii średnicowej, część pociągów nadal kursować będzie zmienionymi trasami (np. do/z Warszawy Gdańskiej) lub w skróconych relacjach. Na warszawskie lotnisko im. Fryderyka Chopina nie będzie można dotrzeć bezpośrednim pociągiem z Modlina i stacji Warszawa Centralna. Połączenia kolejowe z lotniskiem Chopina zapewnią jedynie składy Szybkiej Kolei Miejskiej linii S2 kursujące do/z Sulejówka Miłosnej lokalną linią średnicową (z postojami na przystanku Warszawa Śródmieście).

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami epidemiczno-sanitarnymi w pociągach i budynkach dworców nadal istnieje obowiązek zasłaniania ust i nosa przy pomocy maseczki.

 

Przydatne linki:

Oficjalny internetowy rozkład jazdy zarządcy infrastruktury PKP PLK: https://portalpasazera.pl/

Generator elektronicznych plakatów stacyjnych– https://portalpasazera.pl/Plakaty

Sieciowy rozkład jazdy - https://portalpasazera.pl/Tablice

Adresy stron przewoźników pasażerskich oraz numery telefoniczne infolinii można znaleźć na stronie UTK po kliknięciu w logo wybranego przewoźnika. https://utk.gov.pl/pl/pasazerowie/przewoznicy/przewoznicy/

Szczegóły dotyczące przebudowy stacji Warszawa Zachodnia - www.stolicadobrychrelacji.pl

 

do góry