Nawigacja

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabawa z Kolejowym ABC w urokliwym Szczyrku

16.08.2021

Za nami kolejny piknik wakacyjny z Rogatkiem. Niemal 1100 osób bawiło się w Szczyrku, poznając ważne zasady dotyczące bezpieczeństwa na kolei. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Urząd Transportu Kolejowego w ramach Kampanii Kolejowe ABC.

Pikniki rodzinne Kampanii Kolejowe ABC organizowane podczas wakacji w miejscowościach turystycznych na pewno na długo pozostaną w pamięci dzieci i ich rodziców. Tym razem Rogatek wybrał się na południe Polski – do Szczyrku.

Wielu z Was zapewne zna już naszego sympatycznego nosorożca. Razem z Rogatkiem zapraszamy całe rodziny do zabawy i nauki w naszym miasteczku edukacyjnym – przywitał wszystkich uczestników wydarzenia Marcin Trela, Wiceprezes Urzędu Transportu Kolejowego. Jestem przekonana, że poprzez zabawę poznacie najważniejsze zasady bezpieczeństwa obowiązujące na kolei – dodała Małgorzata Kalata, Dyrektor Generalny Urzędu Transportu Kolejowego.

Podczas pikniku nie zabrakło trampolin, dmuchańców i eurobungee. Przygotowane zostały także quizy z nagrodami, koło fortuny, wielkoformatowa gra planszowa oraz różnego rodzaju warsztaty kreatywne. Każdy z uczestników mógł zabrać ze sobą pamiątkowe zdjęcie zrobione w fotobudce. Dużym zainteresowaniem cieszył się także konkurs, w którym można było wygrać hulajnogę elektryczną, hulajnogi i plecaki szkolne.

W czasie wydarzenia dzieci miały okazję uczestniczyć w interaktywnych zajęciach Kampanii Kolejowe ABC oraz zagrać w grę symulacyjną. Miłośnicy kolei mogli poczuć się jak maszyniści podczas korzystania z symulatora jazdy elektrycznym zespołem trakcyjnym EN57 oraz próbując swoich sił w zadaniach badających czas reakcji i zdolność utrzymania równowagi.

Ponadto uczestnicy pikniku poszerzyli swoją wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy i wzięli udział w pokazie sprzętu strażackiego zorganizowanego przez Ochotniczą Straż Pożarną w Szczyrku. Mogli także wsiąść do policyjnego radiowozu i porozmawiać z przedstawicielami Policji ze Szczyrku i Bielska-Białej. W wydarzeniu wziął udział również burmistrz Szczyrku, Antoni Byrdy, który zachęcił wszystkich do wspólnej zabawy.

Pikniki „Hej Przygodo! Odwiedź Peronowo!” odbyły się już w Mielnie, Stegnie, Giżycku i Szczyrku. Przyciągnęły ponad 5 tysięcy uczestników. Na kolejny piknik Rogatek zaprasza 28 sierpnia do Warszawy. Wydarzenie odbędzie się w parku rekreacyjnym na terenie Łazienek Królewskich.

„Kampania Kolejowe ABC” realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna, propagująca zasady bezpieczeństwa oraz wartości i wzorce związane z odpowiedzialnym zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego. Kampania jest współfinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

 

do góry