Nawigacja

Aktualności

IV konferencja naukowo-techniczna w UTK

24.02.2021

Zachęcamy do uczestnictwa w IV edycji Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo - Technicznej „Transport Kolejowy: Przeszłość – Teraźniejszość – Przyszłość”. Wydarzenie organizowane przez Urząd Transportu Kolejowego jest adresowane do uczniów, studentów, doktorantów oraz pracowników naukowych zajmujących się szeroko rozumianą tematyką transportu szynowego. Konferencja odbędzie się 20 maja 2021 r. w siedzibie UTK w Warszawie. Czekamy na zgłoszenia uczestnictwa!

Konferencja naukowa organizowana przez Urząd Transportu Kolejowego ma przede wszystkim popularyzować wiedzę na temat kolei wśród uczniów, studentów i doktorantów. Jest wyjątkową okazją, także dla tych którzy dopiero zaczynają przygodę z nauką, na zaprezentowanie swoich referatów, badań i pomysłów.

Aby uczestniczyć w kolejnej edycji konferencji należy do 19 marca 2021 r. wypełnić i przesłać formularz zgłoszeniowy wraz z abstraktem. W trakcie konferencji wygłoszone zostanie 8 referatów. O zakwalifikowaniu referatu decydować będzie ocena nadesłanego abstraktu. Szczegóły można znaleźć w Komunikacie nr 1 IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo – Technicznej Transport Kolejowy 2021: Przeszłość – Teraźniejszość – Przyszłość.

– Rok 2021 jest rokiem szczególnym: decyzją Komisji Europejskiej jest to Europejski Rok Kolei. Wykształcone kadry to jeden z filarów bezpieczeństwa systemu kolejowego, dlatego dla Urzędu Transportu Kolejowego tak ważna jest promocja zawodów kolejowych i prac naukowych związanych z koleją. Jedną z form propagowania wiedzy na temat kolei jest organizowana przez nas konferencja naukowa – mówi dr inż. Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego. – Co ważne, zaproszenie do udziału kierujemy także do uczniów szkół średnich. Chcemy zachęcić ich do zgłębiania tematyki związanej z koleją i dalszej edukacji w tym kierunku – zachęca do udziału w konferencji Prezes UTK.

Zainteresowanych udziałem w konferencji prosimy o nadesłanie zgłoszeń wraz z abstraktami nie później, niż do 19 marca 2021 r. Zgłoszenie można przesłać przez internet korzystając z formularza, uzupełniając je przesyłką listową na adres urzędu. Wzór abstraktu jest udostępniony na stronie UTK.

Tu możesz pobrać Komunikat nr 1.

do góry