Nawigacja

Aktualności

Przypominamy o zmianach rachunków dla wnoszenia opłat skarbowych

04.06.2020

W Warszawie i kilku miastach, w których siedzibę mają Oddziały Terenowe Urzędu Transportu Kolejowego, zmieniły się numery rachunków bankowych na które należy wnosić opłatę skarbową za czynności urzędowe. Są to m.in. opłaty za złożenie pełnomocnictwa w UTK.

Od nowego roku Miasto Stołeczne Warszawa uruchomiło jeden wspólny rachunek bankowy w miejskim Centrum Obsługi Podatnika u numerze 21 1030 1508 0000 0005 5000 0070. Na to konto należy teraz uiszczać opłaty skarbowe. Zmiany numerów rachunków nastąpiły również w niektórych miastach będących siedzibami oddziałów terenowych UTK. Dlatego zalecamy by przed wpłatą sprawdzić aktualny numer rachunku na stronie internetowej odpowiedniego urzędu miasta.

Dotychczas opłaty skarbowe za czynności urzędowe przeprowadzane przez Urząd Transportu Kolejowego należało kierować na konto właściwego urzędu dzielnicy. W przypadku Urzędu Transportu Kolejowego był to Urząd Dzielnicy Warszawa Ochota. Wpłaty kierowane na „stary” numer rachunku nadal docierają do Centrum Obsługi Podatnika, jednak może się to wiązać z utrudnieniami dla naszych klientów, koniecznością szukania wpłat itp.

Dla wygody klientów UTK numery te zebraliśmy na stronie internetowej „Informacja o opłatach i numerach rachunków bankowych”.

do góry