Nawigacja

Aktualności

UTK funkcjonuje normalnie

16.03.2020

W związku z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2, Urząd Transportu Kolejowego zachęca klientów do kontaktu telefonicznego i przez środki komunikacji elektronicznej. Pamiętaj, że sprawę w UTK możesz załatwić elektronicznie przez platformę ePUAP, wysyłając e-mail na adres: utk@utk.gov.pl oraz telefonicznie dzwoniąc na nr: 22 749 14 00.

Urząd Transportu Kolejowego pracuje normalnie, wydawane są decyzje, certyfikaty bezpieczeństwa, licencje maszynisty itd. Jedyne co się zmieniło, to tryb telepracy dla większości pracowników. Do kontaktów z urzędem zachęcamy przez środki komunikacji elektronicznej.

Sprawę załatwisz korzystając z:

  • platformy ePUAP. Pamiętaj, że profil zaufany możesz założyć bez wychodzenia z domu, jeśli masz konto w systemie banku, który ma zgodę na potwierdzanie profilu zaufanego.
  • aplikacji Kolejowe e-bezpieczeństwo (w wybranych sprawach) - https://keb.utk.gov.pl Aplikacja dostępna jest dla zarejestrowanych przedstawicieli rynku kolejowego. W sprawie przyznawania dostępu można kontaktować się przez e-mail: hepldesk_keb@utk.gov.pl
  • poczty elektronicznej, wysyłając e-mail na adres: utk@utk.gov.pl

Możesz również kontaktować się z UTK telefonicznie dzwoniąc na nr 22 749 14 00.

W aktualnościach będziemy na bieżąco publikować komunikaty ważne dla rynku kolejowego.

Agencja Kolejowa Unii Europejskiej w trybie telepracy

Również Agencja Kolejowa Unii Europejskiej zaleciła swoim pracownikom telepracę od 13 marca 2020 r. aż do odwołania. Do kontaktów z Agencją służy formularz znajdujący się na stronie internetowej.

do góry