Nawigacja

Aktualności

Korekta rozkładu jazdy

14.03.2020

W najbliższą niedzielę, 15 marca 2020 r., wchodzi w życie planowa korekta rozkładu jazdy pociągów. Pociągi według tego rozkładu jazdy będą jeździć do 13 czerwca. Od niedzieli do odwołania wstrzymane są pasażerskie pociągi międzynarodowe.

W okresie obowiązywania rozkładu jazdy pociągów 2019/2020 zarządca infrastruktury PKP PLK przewidział pięć korekt związanych m.in. z pracami remontowymi na liniach kolejowych. Zmiany zaplanowane są jeszcze na 14 czerwca, 30 sierpnia i 18 października.

Szczegóły dotyczące nowej wersji rozkładu jazdy powinny być ogłoszone co najmniej na 21 dni przed ich wejściem w życie na stronie internetowej zarządcy infrastruktury. Natomiast na dworcach i stacjach kolejowych powinny pojawić się w formie plakatów co najmniej z 10-dniowym wyprzedzeniem. Aktualny rozkład jazdy powinien być również dostępny na stronach internetowych przewoźników, choć ustawa nie nakłada na nich konkretnych terminów publikacji.

UWAGA! Od niedzieli 15 marca do odwołania wstrzymane są międzynarodowe pasażerskie połączenia kolejowe. Więcej na ten temat przeczytasz na stronie UTK oraz gov.pl/koronawirus.

Korekta rozkładu - ważne linki:

Oficjalny internetowy rozkład jazdy zarządcy infrastruktury PKP PLK: https://portalpasazera.pl/

Generator elektronicznych plakatów stacyjnychhttps://portalpasazera.pl/Plakaty

Sieciowy rozkład jazdy - https://portalpasazera.pl/Tablice

Adresy stron przewoźników pasażerskich oraz numery telefoniczne infolinii można znaleźć na stronie UTK po kliknięciu w logo wybranego przewoźnika. https://utk.gov.pl/pl/pasazerowie/przewoznicy/przewoznicy/

do góry