Nawigacja

Aktualności

20 lat Izby Kolei

26.02.2020

Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei obchodziła 20-lecie powstania. - O skuteczności i wiarygodności Izby świadczy zaufanie, jakie organizacja zdobyła na przełomie lat wśród uczestników rynku – mówił dr inż. Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego w trakcie gali 20-lecia w Bydgoszczy. Urząd wspiera działania Izby w projektach, które podnoszą bezpieczeństwo kolei.

20 –lecie Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei w Bydgoszczy świętowało ponad 300 gości. Życzenia sukcesów w prowadzonej działalności i ciągłego rozwoju wszystkim zrzeszonym w Izbie złożył również dr inż. Ignacy Góra. - W dniu jubileuszu pragnę podziękować Państwu za skuteczne wspieranie działań służących poprawie bezpieczeństwa na kolei – powiedział Ignacy Góra. - Bardzo doceniam Państwa wkład w ten obszar, czego dowodem jest wyróżnienie jakie Izba otrzymała w ubiegłym roku od Urzędu Transportu Kolejowego w Konkursie Kultury bezpieczeństwa za wielokierunkowy projekt „Bezpieczna Kolej” – dodał Góra.

UTK jest otwarty na potrzeby rynku. Dlatego współpracuje z władzami Izby i przedstawicielami przedsiębiorców w niej skupionych. O skali współpracy może świadczyć chociażby liczba prawie 30 patronatów honorowych Prezesa UTK przyznanych wydarzeniom organizowanych przez Izbę w kilku ostatnich latach. To konferencje, które są zawsze na wysokim poziomie merytorycznym i organizacyjnym.

Wśród gości gali byli m.in. wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz, wiceprezydent Bydgoszczy Mirosław Kozłowicz oraz prezesi zarządu spółek grupy PKP. Adam Musiał, Dyrektor Generalny Izby podkreślał, że mimo upływu czasu i zmieniających się zadań i funkcji Izby, nie zmieniło się to, że organizacja cały czas integruje ludzi wokół idei rozwoju kolei na wszystkich jej płaszczyznach.

  • -W dniu jubileuszu pragnę podziękować Państwu za skuteczne wspieranie działań służących poprawie bezpieczeństwa na kolei – powiedział w trakcie gali 20-lecia Ignacy Góra.
do góry