Nawigacja

Aktualności

Uwaga! Zmiany rachunków dla wnoszenia opłat skarbowych

07.02.2020

W Warszawie i kilku miastach w których siedzibę mają Oddziały Terenowe Urzędu Transportu Kolejowego zmieniły się numery rachunków bankowych na które należy wnosić opłatę skarbową za czynności urzędowe. Są to m.in. opłaty za złożenie pełnomocnictwa w UTK.

Dotychczas opłaty skarbowe za czynności urzędowe przeprowadzane przez Urząd Transportu Kolejowego należało kierować na konto właściwego urzędu dzielnicy. W przypadku Urzędu Transportu Kolejowego był to Urząd Dzielnicy Warszawa Ochota.

Od nowego roku Miasto Stołeczne Warszawa uruchomiło jeden wspólny rachunek bankowy w miejskim Centrum Obsługi Podatnika. Na to konto należy teraz uiszczać opłaty skarbowe. Zmiany numerów rachunków nastąpiły również w niektórych miastach będących siedzibami oddziałów terenowych UTK. Dlatego zalecamy by przed wpłatą sprawdzić aktualny numer rachunku na stronie internetowej odpowiedniego urzędu miasta.

Dla wygody klientów UTK numery te zebraliśmy na stronie internetowej „Informacja o opłatach i numerach rachunków bankowych”. Staramy się, by była ona aktualna , jednak prosimy pamiętać, że obowiązujące są numery rachunków podawane przez poszczególne urzędy miast, a strona UTK ma w tym względzie wyłącznie charakter informacyjny.

 

do góry