Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W telewizji kolej na Rogatka

10.12.2019

Od 9 listopada dzieci mogą uczyć się bezpieczeństwa na kolei, oglądając nowy program telewizyjny „Twoja Kolej”. Na antenie TVP ABC pojawił się sympatyczny nosorożec Rogatek, bohater Kampanii Kolejowe ABC, prowadzonej przez Urząd Transportu Kolejowego. Rogatek wraz z dziećmi, Polą i Krzysiem, opowiadają o zasadach świadomego i bezpiecznego podróżowania pociągiem.

Twoja Kolej” to program w nowoczesnej formule, który łączy w sobie elementy zabawy i wątki edukacyjne Kampanii Kolejowe ABC. Podczas trzyminutowego odcinka Pola i Krzyś, grając w planszówkę, rozwiązują rozmaite zadania związane z podróżowaniem koleją i bezpieczeństwem na terenach kolejowych. Każdy odcinek poświęcony jest innemu tematowi, a widzowie mogą razem z bohaterami odpowiadać na wszystkie pytania.

Nosorożec Rogatek ocenia udzielane przez dzieci odpowiedzi, wyjaśnia trudne zagadnienia i komentuje poprawność wykonania wyznaczonych zadań, a także uzupełnia oraz podsumowuje najważniejsze dla widzów informacje. W najbliższym odcinku opowie o różnych możliwościach zakupu biletu na przejazd pociągiem.

Premierowe odcinki programu „Twoja Kolej” można oglądać w soboty o godzinie 14:25, a powtórki w czwartki o 14.25. Najbliższy premierowy odcinek już w tę sobotę!

Kampania Kolejowe ABC realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego to ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna skierowana do dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym oraz ich nauczycieli i wychowawców. Kampania jest współfinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

do góry