Nawigacja

Aktualności

Życzenia z okazji Święta Kolejarza

22.11.2019

 

Szanowni Państwo, Drodzy Pracownicy Kolei,

dzisiejszy dzień łączy Kolejarzy wykonujących swoją służbę w całej Polsce. To święto wszystkich pracowników kolei: przewoźników, zarządców infrastruktury, firm przemysłu kolejowego oraz przedstawicieli środowisk naukowych związanych z branżą kolejową i miłośników kolei.

Bez nowoczesnej kolei nie ma sprawnego państwa. Pamiętajmy, że kolej to jeden z najbardziej efektywnych i ekologicznych środków transportu. Przez lata zapomniana, powoli odzyskuje należne sobie miejsce w gospodarce. W ostatnich latach obserwujemy rozwój transportu szynowego. Wzrasta jakość usług i poprawia się komfort podróżowania, co z pewnością wpływa na wzrost liczby pasażerów.  Jednak najważniejsze jest to, że pasażer wsiadając do pociągu może czuć się bezpiecznie. To dzięki odpowiedzialności i zaangażowaniu pracowników kolei możemy mówić, że pociągi są najbezpieczniejszym środkiem podróżowania na lądzie. To nie tylko zasługa wzrastającej kultury technicznej i kultury bezpieczeństwa ale przede wszystkim Pracowników Kolei.  

Drogie Koleżanki i Koledzy, kolej to przede wszystkim Wy - ludzie rozumiejący etos służby i poczucie odpowiedzialności, pamiętający o kolejarskich tradycjach.

Dlatego dziś pragnę podziękować za Waszą pracę. Niech przyszłość przyniesie nowe możliwości i satysfakcję, a święta Katarzyna Aleksandryjska czuwa nad każdym dniem służby!

Z najlepszymi życzeniami z okazji Święta Kolejarza

Ignacy Góra
Prezes Urzędu Transportu Kolejowego

do góry