Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trwa Akcja Mural – konkurs „Kampanii Kolejowe ABC”

08.11.2019

Do 15 grudnia można nadsyłać pomysły na mural promujący bezpieczeństwo na kolei. Najlepszy projekt ozdobi ścianę w centrum Warszawy. Uczestnicy konkursu mogą rywalizować o atrakcyjne nagrody zarówno dla zwycięskiej klasy, jak i całej szkoły.

Akcja Mural skierowana jest do uczniów klas III-VI szkół podstawowych z całej Polski. Zadaniem startujących w konkursie jest wykonanie projektu grafiki prezentującej zasady bezpieczeństwa na terenach kolejowych. Przesłana praca powinna być związana tematycznie z „Kampanią Kolejowe ABC” i nosorożcem Rogatkiem.

Spośród wszystkich nadesłanych prac zostanie wybrany najlepszy projekt. W czerwcu 2020 roku przy współpracy ze znanymi artystami muralowcami koncepcja zostanie przeniesiona na ścianę budynku przy Placu Zawiszy w Warszawie jako wielkoformatowy mural i będzie ozdobą stolicy przez kolejne pół roku.

Na zwycięzców czekają również atrakcyjne nagrody. Autorzy najlepszej pracy pojadą na 3-dniową zieloną szkołę, a szkoła, której podopieczni zwyciężyli, otrzyma 20 tysięcy zł na odmalowanie wybranych pomieszczeń. Jurorzy przyznają także 5 wyróżnień, a szkoły, do których uczęszczają ich autorzy, otrzymają 5 tys. zł na odmalowanie jednego pomieszczenia szkolnego.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wykonać kolorowy projekt muralu w formacie A4 lub A3 w orientacji pionowej, w zespole liczącym od 3 do 30 uczniów z klas III-VI szkoły podstawowej. Prace należy przesłać do 15 grudnia 2019 r. za pomocą formularza dostępnego na stronie www.kolejoweabc.pl/akcjamural.

do góry