Nawigacja

Aktualności

Zapraszamy na Dni Transportu 2019

09.09.2019

Lekcja Kolejowego ABC, spotkanie z nosorożcem Rogatkiem, przejazd pociągami retro i drezynami, nocny spacer tunelem średnicowym, zwiedzanie pocztowej sortowni, badanie tempa reakcji to tylko niektóre atrakcje Dni Transportu organizowanych przez Ministerstwo Infrastruktury wspólnie z Urzędem Transportu Kolejowego i innymi instytucjami. W Warszawie zapraszamy już 14 września.

Miłośnicy transportu będą mogli wziąć udział w grze miejskiej. Będzie się ona odbywać w Warszawie 14 września 2019 r. w godz. 10 - 16. Do odwiedzenia przygotowanych będzie sześć lokalizacji:

  • Ministerstwo Infrastruktury, ul. Chałubińskiego 4/6,
  • Bocznica Kolejowa PKP Intercity Warszawa Grochów (ul. Chłopickiego 53),
  • Instytut Kolejnictwa (ul. Chłopickiego 50),
  • Dworzec Centralny (hala główna), Al. Jerozolimskie 54,
  • Poczta Polska (Węzeł Ekspedycyjno-Rozdzielczy), ul. Łączyny 8,
  • Lotnisko Chopina, ul. Komitetu Obrony Robotników 49 (obok biurowca Sonata PPL).

Dla pierwszych 1000 osób, które zbiorą pieczątki z minimum 4 lokalizacji zagwarantowane są upominki. Odwiedzenie wszystkich lokalizacji i zebranie 6 pieczątek uprawnia do wzięcia udziału w losowaniu dodatkowych nagród. Losowanie odbędzie się o godz. 17.00 przed Ministerstwem Infrastruktury.

Stoisko Urzędu Transportu Kolejowego będzie zlokalizowane w hali głównej Dworca Centralnego. Pracownicy UTK udzielą podróżnym rad w zakresie praw pasażerów, dostępne będą materiały prezentujące podstawowe prawa przysługujące podróżnym. Będzie można także wziąć udział w quizie wiedzy kolejowej oraz spróbować swoich sił w niektórych badaniach przeznaczonych dla maszynistów, np. sprawdzić tempo reakcji czy działanie błędnika Na Dworcu Centralnym będzie można również spotkać nosorożca Rogatka – bohatera kampanii Kolejowe ABC.

O godzinie 12.00 zapraszamy dzieci na lekcję Kampanii Kolejowe ABC. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego chętnych zachęcamy do zapisów przez formularz internetowy.

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/DzienTransportu/

Dni Transportu odbędą się również 21 września 2019 r. w Krakowie.

  • Plakat na Dni Transportu 2019
do góry