Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejowe ABC w Parowozowni Gniezno

02.09.2019

Lekcja Kampanii Kolejowe ABC, spotkanie z nosorożcem Rogatkiem, udział w grze wielkoformatowej – to atrakcje, które czekały na przedszkolaków w Parowozowni Gniezno. Atrakcje zorganizował Urząd Transportu Kolejowego wspólnie ze Stowarzyszeniem Parowozownia Gniezno. W zabytkowym obiekcie zaprezentowany został również reportaż „Ganz. Kolejowy emeryt na chodzie”.

Ponad sześćdziesięcioro przedszkolaków uczestniczyło w zajęciach Kampanii Kolejowe ABC na terenie Parowozowni Gniezno. W otoczeniu historycznych budynków dzieci poznawały zasady bezpieczeństwa, również uczestnicząc w grze wielkoformatowej. Była też okazja do spotkania z bohaterem Kampanii Kolejowe ABC, nosorożcem Rogatkiem. Przedszkolaki zwiedziły też zabytkową parowozownię.

Wieczorem odbyła się premiera nowego spotu Kampanii Kolejowe ABC, który będzie emitowany od września. Zaproszeni goście obejrzeli też reportaż przygotowany przez UTK „Ganz. Kolejowy emeryt na chodzie”. Gościem pokazu był bohater reportażu, emerytowany kolejarz, Roman Szymański.

Pokaz był także okazją do dyskusji o przyszłości Parowozowni Gniezno. – Wspieramy inicjatywy, które mają ocalić od zapomnienia dziedzictwo kolei. Zabytki techniki są bardzo ważne. Wnętrza Parowozowni Gniezno mają ogromny potencjał, by stać się miejscem, w którym zwiedzający będą mieli okazję obcować z historią kolei – rozpoczął dyskusję dr inż. Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego.

Parowozownia Gniezno to jeden z największych tego typu obiektów w Europie. Posiada między innymi dwie hale wachlarzowe ze stanowiskami dla prawie 50 parowozów.

  • Dzieci zwiedzają parowozownię
  • Podczas zajęć Kolejowego ABC
  • Zajęcia w ramach Kampanii Kolejowe ABC
  • Dzieci miały także okazję spotkać się z Rogatkiem
    Dzieci miały także okazję spotkać się z Rogatkiem
  • Wieczorem odbyła się premiera nowego spotu Kampanii Kolejowe ABC
  • Zaproszeni goście obejrzeli też reportaż przygotowany przez UTK „Ganz. Kolejowy emeryt na chodzie”
  • Gościem pokazu był bohater reportażu, emerytowany kolejarz, Roman Szymański
do góry