Nawigacja

Aktualności

Kontrola pociągów na „Pol’and’Rock Festival 2019”

06.08.2019

Inspektorzy Urzędu Transportu Kolejowego skontrolowali pociągi wiozące uczestników „Pol’and’Rock Festival 2019”. Pracownicy urzędu sprawdzili także sytuację na dworcu w Kostrzynie nad Odrą. Inspektorzy nie stwierdzili nieprawidłowości.

Na dworcu kolejowym Kostrzyn zapewniono podróżnym dostęp do informacji, dodatkowych toalet, kas biletowych, oraz pomocy medycznej. Porządku pilnowały oddziały prewencji Policji, Służba Ochrony Kolei i wolontariusze.

Inspektorzy skontrolowali kilka pociągów przywożących i odwożących uczestników festiwalu. Sprawdzony był również stan przygotowania składów przed wyruszeniem w trasę. Pracownicy UTK nie mieli zastrzeżeń w zakresie bezpieczeństwa i komfortu podróży.

W związku z festiwalem uruchomiono ponad 150 dodatkowych pociągów. Przewozy Regionalne zorganizowały 134 kursy (12 komercyjnych i 122 zamówione przez marszałków województw). Arriva zaoferowała przejazdy 8 pociągami specjalnymi. Po dwa pociągi dodatkowe uruchomiły Koleje Mazowieckie i Koleje Wielkopolskie. PKP Intercity zorganizowało 5 pociągów specjalnych na powrót z imprezy. Uczestnicy festiwalu mogli korzystać też z pociągów rozkładowych.

do góry