Nawigacja

Aktualności

Piknik rodzinny w Kołobrzegu docelową stacją wakacyjnych imprez Kampanii Kolejowe ABC

01.08.2019

Drugi miesiąc wakacji witamy ostatnim już piknikiem rodzinnym „Hej Przygodo! Odwiedź Peronowo!”, organizowanym przez Urząd Transportu Kolejowego. 3 sierpnia zapraszamy dzieci i ich rodziców na plac przy Latarni Morskiej w Porcie Kołobrzeg, gdzie odbędzie się kolejna impreza. To piąta i finalna odsłona edukacyjnych weekendów z wyjątkowymi atrakcjami dla najmłodszych, które nie tylko zachęcają do wspólnej zabawy lecz także przypominają o najważniejszych zasadach bezpiecznego podróżowania koleją.

Jak zawsze na dzieci i ich rodziców będzie czekała moc atrakcji i zabawy. Oprócz wyjątkowego spotkania z nosorożcem Rogatkiem, przyjaznym bohaterem Kampanii Kolejowe ABC, dla najmłodszych gości pikniku przygotowano również grę terenową, quizy z nagrodami, koło fortuny, wielkoformatową grę planszową oraz warsztaty kreatywne. Dodatkową frajdę będą stanowiły trampoliny, dmuchańce, skakańce, eurobungee oraz malowanie buziek kolorowymi farbkami. Wszystkich chętnych zapraszamy również do wzięcia udziału w interaktywnych zajęciach Kampanii Kolejowe ABC, odwiedzenia wystawy fotograficznej o rozwoju kolei w Polsce oraz zrobienia zdjęć w specjalnie przygotowanej fotobudce. Piknik rozpocznie się o godzinie 15:00. Biorąc udział w grach i zabawach, można zdobyć atrakcyjne nagrody. Do wygrania są: hulajnoga elektryczna, hulajnogi, plecaki oraz gadżety Kampanii Kolejowe ABC. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

W przyszłym roku Urząd Transportu Kolejowego będzie organizował kolejne pikniki wakacyjne w popularnych, turystycznych miejscowościach, na które już teraz serdecznie zapraszamy.

„Kampania Kolejowe ABC” realizowana jest przez Urząd Transportu Kolejowego. To ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna, propagująca zasady bezpieczeństwa oraz wartości i wzorce związane z odpowiedzialnym zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego. Kampania jest współfinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

  • Piknik rodzinny w Kołobrzegu - zapowiedź
do góry