Nawigacja

Aktualności

Edukacja przez zabawę podczas pikniku rodzinnego w Ustce!

29.07.2019

Nosorożec Rogatek, przyjazny bohater Kampanii Kolejowe ABC, przybił tysiące „piątek” z uczestnikami kolejnego pikniku rodzinnego „Hej Przygodo! Odwiedź Peronowo!”. Imprezę na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ustce zorganizował Urząd Transportu Kolejowego. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 2000 osób.

To już czwarta odsłona spotkań plenerowych w ramach Kampanii Kolejowe ABC, dzięki której dzieci uczą się zasad bezpieczeństwa na terenach kolejowych. O idei kampanii opowiedział Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego, który otworzył wydarzenie. – Kampania Kolejowe ABC powstała po to, aby uczyć, jak bezpiecznie zachowywać się na terenach kolejowych, na przejazdach, dworcach, przystankach, a także w pociągach. Ta wiedza jest niezbędna od najmłodszych lat, warto, aby zasady bezpieczeństwa przypomnieli sobie także rodzice – mówił Ignacy Góra, Prezes UTK.

Gier i zabaw było zdecydowane więcej. Podczas pikniku dzieci uczestniczyły w kole fortuny, wielkoformatowej grze planszowej, skakały na eurobungee, trampolinie i dmuchańcach. Nie brakowało też chętnych do skorzystania z zajęć Kolejowego ABC czy obejrzenia wystawy dotyczącej historii kolei pt. „Kolejowy Wehikuł Czasu”. Młodsi i nieco starsi przyjaciele nosorożca Rogatka próbowali swoich sił także w grze edukacyjnej, w której rozwiązywali zagadki i odpowiadali na pytania związane z zasadami bezpiecznego podróżowania koleją. Na najlepszych czekały wyjątkowe nagrody: hulajnoga elektryczna, hulajnogi i plecaki szkolne. By zdobyć nagrody, trzeba było przejść grę terenową i wymyślić najlepsze hasło powitania Rogatka promujące jednocześnie bezpieczeństwo na kolei. Podczas pikniku najmłodsi świetnie bawili się również z DJ Miki, śpiewając i tańcząc na scenie, a także robili zdjęcia w specjalnie przygotowanej fotobudce.

Wszystkich, którym nie udało się dotrzeć do Ustki , Urząd Transportu Kolejowego zaprasza na ostatni w tym roku piknik rodzinny „Hej Przygodo! Odwiedź Peronowo!”, który odbędzie się 3 sierpnia w Kołobrzegu.

Kampania Kolejowe ABC realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna, propagująca zasady bezpieczeństwa oraz wartości i wzorce związane z odpowiedzialnym zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego. Kampania jest współfinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

  • Podczas imprezy gościliśmy ponad 2 tysiące osób
  • Prowadzący opowiadali o idei Kampanii Kolejowe ABC
  • Dzieci uczestniczyły w wielkoformatowej grze planszowej
  • Podczas pikniku dzieci skakały na eurobungee
  • Najmłodsi świetnie bawili się z DJ Miki
  • Warsztaty tworzenia maski nosorożca
  • Każdy mógł "przybić piątkę" z Rogatkiem
do góry