Nawigacja

Aktualności

UTK na TRAKO 2019

24.07.2019

Umowa z Agencją Kolejową Unii Europejskiej dotycząca IV pakietu kolejowego, duże szkolenie Akademii UTK z nowych zasad dopuszczeń pojazdów do eksploatacji, debata o bezpieczeństwie na kolei – to niektóre z wydarzeń, które organizuje Urząd Transportu Kolejowego na targach TRAKO 2019. 13 edycja międzynarodowych targów kolejowych TRAKO 2019 odbędzie się w dniach 24-27 września 2019 r. w Gdańsku.

24 września

Pierwszego dnia targów nastąpi uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Prezesem Urzędu Transportu Kolejowego jako krajową władzą bezpieczeństwa a Agencją Kolejową Unii Europejskiej. Dokument będzie dotyczył podziału zadań w ramach IV pakietu kolejowego. – IV pakiet kolejowy zacznie w Polsce obowiązywać w połowie przyszłego roku. Wszyscy musimy się do tego odpowiednio przygotować – zarówno administracja rządowa, jak i przedsiębiorcy. Porozumienie z Agencją Kolejową Unii Europejskiej będzie istotnym elementem wpływającym na sposób dopuszczenia pojazdów kolejowych do eksploatacji oraz wydawania jednolitych certyfikatów bezpieczeństwa – zapowiada Ignacy Góra, Prezes UTK. Wszystkich chętnych do udziału wydarzeniu zapraszamy do holu na pierwszym piętrze centrum konferencyjnego o godzinie 13:00.

25 września

To dzień poświęcony bezpieczeństwu kolei, o którym chcemy rozmawiać z przedstawicielami rynku w ramach Debaty Stan Bezpieczeństwa Kolei.

26 września

Pierwszy raz na targach TRAKO będzie można uczestniczyć w bezpłatnym szkoleniu Akademii UTK. Warsztaty dotyczyć będą dopuszczenia pojazdów kolejowych w ramach IV pakietu kolejowego. Rejestracja na szkolenie będzie możliwa poprzez stronę www Akademii UTK od 26 lipca 2019 r.

27 września

W ramach Dnia Edukacji i Kariery zapraszamy wszystkich szukających ciekawego miejsca pracy oraz chętnych do zapoznania się ze specyfiką pracy urzędu. Tego dnia do dyspozycji odwiedzających targi będzie również Rzecznik Praw Pasażera Kolei, który w holu centrum wystawienniczego odpowie na pytania związane z prawami pasażerów oraz pozasądowym rozstrzyganiem sporów z przewoźnikami kolejowymi. Ten dzień to również finał akcji TRAKO Dzieciom, podczas którego zorganizujemy lekcję dla najmłodszych w ramach Kampanii Kolejowe ABC.

Spotkania indywidualne

Targi to również czas na rozmowy przedstawicieli urzędu z rynkiem. Kolejny raz udostępnimy możliwość umówienia spotkań z pracownikami UTK. Dni targowe podzieliliśmy tematycznie. 24 września to dzień interoperacyjności, 25 września – dzień bezpieczeństwa, 26 września – dzień regulacji i nadzoru. Na spotkania z przedstawicielami urzędu można się umówić za pośrednictwem formularza.

do góry