Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

O kolejowym bezpieczeństwie we Władysławowie

15.07.2019

Prawie 2300 osób poznało zasady bezpiecznego zachowania się w pobliżu przejazdów, na dworcach i w pociągach. Tyle osób wzięło udział w pikniku rodzinnym Kampanii Kolejowe ABC we Władysławowie. Autor najlepszego hasła promującego bezpieczeństwo wygrał hulajnogę elektryczną.

Piknik „Hej Przygodo! Odwiedź Peronowo!” odwiedziły całe rodziny. We Władysławowie nie brakowało atrakcji. W grze edukacyjnej uczestnicy rozwiązywali zagadki oraz odpowiadali na pytania związane z zasadami bezpiecznego podróżowania koleją. Chętni wzięli udział w konkursie, w którym do wygrania były atrakcyjne nagrody: hulajnoga elektryczna, hulajnogi i plecaki szkolne. By zdobyć nagrody, trzeba było przejść grę terenową i wymyślić najlepsze hasło powitania Rogatka, promujące jednocześnie bezpieczeństwo na kolei. Dzieci uczestniczyły również w kole fortuny, wielkoformatowej grze planszowej i próbowały swoich sił w grze symulacyjnej, w której mogły stać się uczestnikami ruchu drogowego. Nie brakowało też chętnych do skorzystania z zajęć Kolejowego ABC.

– Najlepiej uczyć się poprzez zabawę, dlatego w ten sposób chcemy edukować dzieci zasad bezpieczeństwa. Pikniki wakacyjne to jeden z elementów Kampanii Kolejowe ABC prowadzonej przez Urząd Transportu Kolejowego. W trakcie interaktywnych lekcji, przez spoty z Rogatkiem czy pikniki takie jak we Władysławowie dzieci uczą się jak zachować się w pobliżu przejazdów na dworach i peronach - tak by było bezpiecznie  – przywitał uczestników pikniku Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego.

Pikniki Hej Przygodo! Odwiedź Peronowo! Odbyły się już w Rewalu i Władysławowie. Kolejne tego typu wydarzenia nad morzem zaplanowane są na 27 lipca w Ustce i 3 sierpnia w Kołobrzegu.

„Kampania Kolejowe ABC” realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna, propagująca zasady bezpieczeństwa oraz wartości i wzorce związane z odpowiedzialnym zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego. Kampania jest współfinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

 • Ignacy Góra, Prezes UTK razem z Rogatkiem otworzyli piknik Hej przygodo, odwiedź Peronowo
  Ignacy Góra, Prezes UTK, Małgorzata Kalata, Dyrektor Generalna UTK oraz Rogatek otworzyli piknik Hej przygodo, odwiedź Peronowo
 • By zakończyć grę edukacyjną, należało odpowiedzieć na pytania dotyczące bezpieczeństwa
  By zakończyć grę edukacyjną, należało odpowiedzieć na pytania dotyczące bezpieczeństwa
 • Dużym powodzeniem cieszyło się eurobungee
  Dużym powodzeniem cieszyło się eurobungee
 • Dzieci mogły wziąć udział w warsztatach kreatywnych
  Dzieci mogły wziąć udział w warsztatach kreatywnych
 • Dzieci miały dużo frajdy na dmuchańcach
  Dzieci miały dużo frajdy na dmuchańcach
 • Gra edukacyjna toczyła się w Peronowie na ulicy Dworcowej
  Gra edukacyjna toczyła się w Peronowie na ulicy Dworcowej
 • Kolejowe koło fortuny
  Kolejowe koło fortuny
 • Na scenie było dużo zabawy z DJ Miki
  Na scenie było dużo zabawy z DJ Miki
 • Tuż obok pikniku zatrzymywały się pociągi na stacji we Władysławowie
  Tuż obok pikniku zatrzymywały się pociągi na stacji we Władysławowie
do góry