Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jak podróżuje się koleją w Polsce?

26.06.2019

Jeszcze do połowy lipca możesz przekazać swoją opinię dotyczącą zakupu biletów kolejowych, komfortu podróży pociągiem czy dopasowania rozkładów jazdy do twoich potrzeb. Urząd Transportu Kolejowego prowadzi badanie satysfakcji pasażerów kolei.

W ankiecie UTK zbiera oceny i opinie dotyczące sprzedaży biletów, komfortu podróży, jakości obsługi, bezpieczeństwa, oferty przewozowej czy udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami oraz o ograniczonej mobilności. Badanie rozpoczęło się w kwietniu, a do tej pory otrzymaliśmy ponad 3,6 tysiąca opinii.

Ankieta składa się z kilkudziesięciu pytań. Jej wypełnienie zajmuje od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Informacje zebrane dzięki ankiecie pozwolą na określenie zagadnień, które - zdaniem pasażerów - wymagają największej poprawy. Dane te będą również cennym źródłem informacji podczas opiniowania przez Prezesa UTK planów transportowych oraz umów o świadczenie usług publicznych (PSC) przygotowywanych przez organizatorów publicznego transportu zbiorowego.

Formularz badania opinii pasażerów jest dostępny pod adresem: www.utk.gov.pl/ankieta.

 

do góry