Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trzecia odsłona akcji „Kolejowa Kropla Krwi”

14.06.2019

Blisko 40 krwiodawców wzięło udział w trzeciej edycji akcji Kolejowa Kropla Krwi organizowanej przez Urząd Transportu Kolejowego. Łącznie w trzech edycjach zebrano krew, która może uratować życie około 300 osobom.

W trzeciej edycji akcji „Kolejowa kropla Krwi” wzięli udział nie tylko pracownicy UTK. W siedzibie urzędu pojawili się także przedstawiciele przewoźników kolejowych, Stacji Muzeum oraz członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi im. dr praw Andrzeja Ferstena przy Centrali PKP S.A. w Warszawie.

- Chciałbym podziękować wszystkim za empatię, za chęć niesienia pomocy osobom, które tej pomocy potrzebują - powiedział Ignacy Góra, Prezes UTK. - Zebraliśmy dziś ponad 15 litrów krwi. Taka ilość może pomóc co najmniej stu osobom - dodał.

Akcja krwiodawstwa była cenną okazją do zwiększenia świadomości o znaczeniu daru krwi i inspirowania większej liczby osób do regularnego jej oddawania. „Kolejowa Kropla Krwi” została zorganizowana przez UTK we współpracy z Kolejarską Służbą Krwi oraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. W trakcie akcji można było obejrzeć w pełni funkcjonalną makietę kolejową wykonaną przez uczniów Technikum Transportowego nr 4 z Sosnowca.

 • Krew oddało prawie 40 osób
  Krew oddało prawie 40 osób
 • Kolejka chętnych do oddania krwi
  Kolejka chętnych do oddania krwi
 • Uroczyste rozpoczęcie Kolejowej Kropli Krwi
  Uroczyste rozpoczęcie Kolejowej Kropli Krwi
 • Wystawa przedstawiająca historię Kolejarskiej Służby Krwi
  Wystawa przedstawiająca historię Kolejarskiej Służby Krwi
 • Uczestnicy akcji w oczekiwaniu na oddanie krwi mogli podziwiać makietę kolejową
  Uczestnicy akcji w oczekiwaniu na oddanie krwi mogli podziwiać makietę kolejową
do góry