Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzień Otwarty UTK na Politechnice Warszawskiej

29.05.2019

Urząd Transportu Kolejowego i Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej zorganizowali Dzień Otwarty dla studentów. Uczestnicy mogli się zapoznać z perspektywami pracy w urzędzie, możliwością odbycia praktyk, a także sprawdzić się w testach szybkości reakcji oraz wiedzy o UTK.

Urząd Transportu Kolejowego przygotował dla studentów Politechniki Warszawskiej prezentację pokazującą czym zajmuje się urząd. Słuchacze kierunków technicznych mogli przekonać się, że w wielu departamentach UTK czeka na nich ciekawe zajęcie. W trakcie prezentacji pracownicy UTK przekazali również informacje o korzyściach związanych z zatrudnieniem w urzędzie: nowoczesnym miejscem pracy, zatrudnieniem na etat, dopłatami do kart sportowych, prywatnej opieki medycznej i ubezpieczenia na życie.

Pracownicy UTK byli dostępni dla studentów od godz. 10 do 15. Dzielili się swoim doświadczeniami związanymi z pracą w UTK. Odwiedzający  mogli wziąć udział w quizie wiedzy o UTK. Do wygrania były m.in. dwujęzyczne albumy o historii kolei. Dostępne były również certyfikowane urządzenia badające szybkość reakcji. Studenci mogli przejść taki sam test, jaki musi zaliczyć każdy maszynista.

UTK i Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej podpisały porozumie dotyczące współpracy w 2016 r. Od tego czasu współpraca miedzy instytucjami się rozwija. Przykładem jest Dzień Otwarty czy wspólna organizacja gali Konkursu kultury bezpieczeństwa w transporcie kolejowy.

  • Studenci odwiedzający stoisko UTK
  • Test na certyfikowanych urządzeniach badających szybkość reakcji
  • Słuchacze kierunków technicznych mogli przekonać się, że w wielu departamentach UTK czeka na nich ciekawe zajęcie
  • Odwiedzający stoisko UTK
  • Studenci na stoisku UTK
  • Pracownicy UTK byli dostępni dla wszystkich chętnych
  • Studenci podczas prezentacji pokazującej czym zajmuje sie urząd
  • Bohater Kampanii Kolejowe ABC podczas prezentacji
do góry