Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzień Otwarty Kolejowego ABC w UTK

16.04.2019

Przyjdź 11 maja 2019 r. na Dzień Otwarty Kampanii Kolejowe ABC do Urzędu Transportu Kolejowego! Na dzieci czeka nosorożec Rogatek i moc atrakcji.

Zapraszamy dzieci do nauki poprzez zabawę z wykorzystaniem miasteczka kolejowego, materiałów multimedialnych i aplikacji interaktywnej. Kampania Kolejowe ABC to wyjątkowe zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym poświęcone bezpieczeństwu na terenach kolejowych.

Czy można wchodzić na tory kiedy podnosi się szlaban? Jak zachować się na peronie? Co oznacza żółta linia? Kto sprawdza bilety w pociągu? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można uzyskać podczas interaktywnych zajęć w ramach Kampanii Kolejowe ABC w Urzędzie Transportu Kolejowego.

Każdy z uczestników będzie miał okazję spotkać się z bohaterem kampanii, nosorożcem Rogatkiem, i otrzyma pakiet bezpiecznego podróżnika.

Urząd Transportu Kolejowego będzie otwarty dla wszystkich dzieci w wieku od 4 do 14 lat oraz ich opiekunów w godz. 10.00 – 14.00.

Zajęcia edukacyjne dla dzieci odbędą się w godzinach:

10.00 – 11.00

11.30 – 12.30

13.00 – 14.00

Prosimy o rejestrację uczestników na stronie www.utk.gov.pl/dzienabc.

Dzień Otwarty Kampanii Kolejowe ABC organizowany jest w ramach VI edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Więcej informacji na stronie: www.dniotwarte.eu.

Kampania Kolejowe ABC realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna z zakresu bezpieczeństwa kolejowego skierowana do dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym oraz ich nauczycieli i wychowawców. Kampania jest współfinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

do góry