Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kampania Kolejowe ABC widoczna w największych polskich miastach

12.04.2019

Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań – to tylko kilka z blisko dwudziestu polskich miast, w których pojawiły się billboardy stworzone w ramach „Kampanii Kolejowe ABC” Urzędu Transportu Kolejowego. To kolejna inicjatywa promująca bezpieczeństwo na kolei.

„Przed przejazdem stój, poczekaj, kiedy pociąg mknie z daleka!” – ostrzega z plakatu Rogatek, bohater kampanii edukacyjnej UTK. Jego wizerunek pojawił się na billboardach w kluczowych miejscach dużych miast. Nie bez przyczyny wiele billboardów zostało umieszczonych także w okolicach stacji kolejowych i dworców – tak, by wszyscy w tych miejscach pamiętali o zachowaniu szczególnej ostrożności.

Komunikat w formie billboardów skierowany jest do dzieci oraz ich rodziców, opiekunów, nauczycieli i wychowawców. Jest jednym ze sposobów edukowania w zakresie odpowiedniego zachowania na drodze i terenach kolejowych. W pierwszej odsłonie billboardy zagoszczą w miastach do końca kwietnia 2019 r.

W ramach „Kampanii Kolejowe ABC” dzieci uczestniczą w interaktywnych zajęciach dotyczących bezpieczeństwa, a w telewizji emitowane są spoty edukacyjne z nosorożcem Rogatkiem. Dostępna jest również gra na smartfony – „Kolejowe ABC”. W aplikacji trwa konkurs, w którym nagrodą jest wyjazd dzieci z wygranej klasy na 5-dniową zieloną szkołę.

„Kampania Kolejowe ABC” realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna, propagująca zasady bezpieczeństwa oraz wartości i wzorce związane z odpowiedzialnym zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego. Kampania jest współfinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

  • Billboardy Kolejowego ABC na ulicach Warszawy
  • Billboardy Kolejowego ABC na ulicach Warszawy
  • Billboardy Kolejowego ABC na ulicach Warszawy
  • Billboardy Kolejowego ABC na ulicach Warszawy
do góry