Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trzecia edycja konferencji naukowo-technicznej w UTK

28.03.2019

Od dziś można zgłaszać się do uczestnictwa w trzeciej edycji Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo - Technicznej „Transport Kolejowy Przeszłość – Teraźniejszość – Przyszłość”. Wydarzenie organizowane przez Urząd Transportu Kolejowego jest adresowane do uczniów, studentów, doktorantów oraz pracowników naukowych zajmujących się szeroko rozumianą tematyką transportu szynowego. Chętnych zapraszamy 6 czerwca 2019 r. do siedziby UTK w Warszawie.

Dwie pierwsze edycje konferencji cieszyły się dużym zainteresowaniem. Aby uczestniczyć w kolejnej należy do 19 kwietnia 2019 r. wypełnić i przesłać formularz zgłoszeniowy. W trakcie konferencji wygłoszone zostanie 14 referatów. Szczegóły można znaleźć w Komunikacie nr 1 III Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo – Technicznej Transport Kolejowy 2019: Przeszłość – Teraźniejszość – Przyszłość. O zakwalifikowaniu referatu decydować będzie ocena nadesłanego abstraktu.

- Urząd Transportu Kolejowego już trzeci raz organizuje konferencję naukową skierowaną do uczniów, studentów doktorantów i pracowników naukowych. Chcemy w ten sposób popularyzować tematykę kolejową wśród młodych ludzi. Zainteresowanie poprzednimi edycjami pokazało, że są osoby, które chcą zajmować się tą tematyką – mówi Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego. – To cieszy, bo nowoczesna kolej potrzebuje kadry inżynieryjno-technicznej. Potrzebuje umiejętności, ale również zapału oraz innowacyjności – dodaje.

Ubiegłoroczna konferencja nawiązywała do stulecia odrodzenia państwa polskiego. Również w tym roku pragniemy uczcić obchody odzyskania niepodległości. III Konferencji towarzyszyć będzie wystawa „Kolej w Polsce Niepodległej”. - Mało kto pamięta, że kolej była ważnym elementem, który miał swój udział w zjednoczeniu Polski – przypomina Ignacy Góra. - Odwołując się do historii polskiej kolei, powinniśmy również pamiętać o tym by zatroszczyć się o jej zabytki– dodaje Prezes UTK.

Zainteresowanych udziałem w konferencji prosimy o nadesłanie zgłoszeń wraz z abstraktami nie później, niż do 19 kwietnia 2019 r. Zgłoszenie można przesłać przez internet korzystając z formularza, uzupełniając je przesyłką listową na adres urzędu. Wzór abstraktu jest udostępniony na stronie UTK.

 

do góry