Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzień Otwarty w UTK

27.02.2019

Rekordowa liczba - ponad 80 osób z całego kraju odwiedziło UTK podczas tegorocznego Dnia Otwartego. Z gośćmi spotkali się Prezes UTK wraz z Wiceprezesami oraz dyrektorzy i eksperci ze wszystkich departamentów merytorycznych.

Przeważająca większość osób skorzystała z udostępnionego formularza elektronicznego i zapisała się wcześniej na spotkania. Ułatwiło to planowanie spotkań oraz pozwoliło to przygotowanie się pracowników urzędu do rozmów. Tematyka poruszana przez odwiedzających była różna. Najwięcej zagadnień dotyczyło spraw weryfikacji wyrobów kolejowych, zgodności z TSI, systemów ECTS, GSM-R, wpisów do rejestru RINF oraz szkolenia i uprawnień dla maszynistów.

- Ta forma spotkań wykazała swoją przydatność dla branży kolejowej – zauważył Ignacy Góra, Prezes UTK. – Kolejny raz pokazujemy, że koncepcji otwartego urzędu, którą wdrażamy od ponad dwóch lat jest potrzebna obu stronom – i rynkowi, i naszym ekspertom. Potwierdziło to ogromne zainteresowanie spotkaniami - dodał.

W związku z dużym zainteresowaniem rynku, w najbliższym czasie rozszerzona będzie formuła „Piątków z UTK”. To spotkania organizowane przez UTK od ponad 3 lat. Dotychczas z przedstawicielami rynku rozmawiali głównie przedstawiciele Departamentu Planowania i Nadzoru i oddziałów terenowych. W trakcie odbywających się co dwa tygodnie „Piątków z UTK” możliwa będzie rozmowa z przedstawicielami wszystkich departamentów merytorycznych.

Od 2,5 roku Urząd Transportu Kolejowego organizuje również szkolenia dla przedstawicieli rynku kolejowego w ramach Akademii UTK. Warsztaty te są nieodpłatne i dotyczą najbardziej aktualnych zagadnień takich jak prace komisji kolejowych, wymagania dla wąskotorówek, regulacje prawne dotyczące maszynistów czy użytkowników bocznic. Przez ten czas Akademii UTK przeszkolonych zostało ponad 1,5 tys. osób.

Urząd Transportu Kolejowego także chętnie uczestniczy w spotkaniach organizowanych w siedzibach przedsiębiorstw związanych z branżą kolejową. Dzięki nim możliwe jest lepsze poznanie specyfiki funkcjonowania spółek. Jest to też świetna okazja by wyjaśnić zagadnienia dotyczące konkretnego przedsiębiorstwa. UTK czeka na zgłoszenia przedsiębiorców, którzy chcieliby spotkać się z pracownikami urzędu w swoich siedzibach. Zgłoszenia można przesyłać na adres utk@utk.gov.pl.

  • Ponad 80 osób uczestniczyło w spotkaniach w trakcie Dnia otwartego
    Ponad 80 osób uczestniczyło w spotkaniach w trakcie Dnia Otwartego
  • Z przedstawicielami rynku kolejowego rozmawiali eksperci UTK
    Z przedstawicielami rynku kolejowego rozmawiali eksperci UTK
  • Sala podczas Dnia Otwartego
  • Dzień Otwarty w UTK
do góry