Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Urząd Transportu Kolejowego w 2018 roku

28.01.2019

Rok 2018 był szczególny dla Urzędu Transportu Kolejowego. Urząd nie tylko obchodził 15- lecie swojego istnienia. W UTK udało się rozpocząć kolejne projekty, których celem jest bezpieczeństwo transportu kolejowego. Prezes UTK aktywnie reagował na pojawiające się zagrożenia bezpieczeństwa. Urząd wprowadził również wiele udogodnień dla przedsiębiorców i cały czas dbał o to, aby były przestrzegane prawa pasażerów.

W 2018 r. wskaźnik wypadkowości utrzymał się na poziomie 2,56 – czyli takim samym poziomie jak w roku 2017 r. Od kilku lat  zauważalny jest pozytywny trend spadkowy jeśli chodzi o wskaźnik wypadkowości. UTK podejmował przez cały rok działania, które poprawiają bezpieczeństwo na kolei. Od budowy świadomości kultury bezpieczeństwa, poprzez zespół bezpieczeństwa reagujący na pojawiające się zagrożenia po edukację najmłodszych w ramach ogólnopolskiej Kampanii Kolejowe ABC.

W UTK nie brakowało też wytężonej pracy na rzecz rynku. W minionym roku zakończyliśmy wymianę praw kierowania na licencję maszynisty. Prezes UTK wydał już ponad 18 tys. licencji oraz ostatnie zezwolenia dla  projektów infrastrukturalnych PKP PLK finansowanych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013.

Pełne podsumowanie roku 2018 w UTK dostępne jest w załączonym pliku PDF.

do góry