Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przejazdy kolejowe w Geoportalu. Porozumienie UTK i GGK

18.01.2019

Publikacja danych o przejazdach kolejowo-drogowych na mapach udostępnianych w serwisie Geoportal jest podstawowym celem podpisanego dziś porozumienia o współpracy między Prezesem Urzędu Transportu Kolejowego a Głównym Geodetą Kraju. Dane z Geoportalu są publicznie dostępne i zawierają między innymi dane geodezyjne, adresowe, katastralne czy mapy topograficzne.

Porozumienie o współpracy określa zasady publikacji na mapach Geoportalu danych o przejazdach kolejowo-drogowych. Pochodzą one od zarządców infrastruktury i są dostarczane do Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii przez Urząd Transportu Kolejowego.  Mogą być wykorzystane przez GUGiK do utworzenia i utrzymania usług danych przestrzennych. Porozumienie podpisali Prezes Urzędu Transportu Kolejowego dr inż. Ignacy Góra oraz Główny Geodeta Kraju dr hab. inż. Waldemar Izdebski.

- Współpraca z Głównym Urzędem Geodezji i Kartografii daje Urzędowi Transportu Kolejowego możliwość prezentacji danych interesujących nie tylko specjalistów – zapewnia Ignacy Góra, Prezes UTK. - Doświadczenie naszego partnera daje gwarancję, że dane analityczne pochodzące z naszego systemu e‑Bezpieczeństwo, które będziemy publikowali w nieodległej przyszłości, będą mogły dotrzeć do szerokiego grona odbiorców - dodał.

Aby włączyć widoczność przejazdów na mapach udostępnianych przez Geoportal należy w drzewku warstw wejść do „Dane innych instytucji” i w podgrupie  „Urząd Transportu Kolejowego” włączyć warstwę o nazwie „Przejazdy Kolejowe”. W ramach danych szczegółowych dostępnych dla każdego przejazdu można odczytać m.in. jego nazwę, kategorię czy numery telefonów do zarządcy infrastruktury.

Bezpośredni link kierujący do mapy zawierającej podstawowe dane kartograficzne oraz warstwę z mapą przejazdów kolejowo-drogowych.

 

  • Prezes Urzędu Transportu Kolejowego dr inż. Ignacy Góra oraz Główny Geodeta Kraju dr hab. inż. Waldemar Izdebski podczas podpisania porozumienia o współpracy
  • Wygląd mapy Geoportalu wraz z informacją dotyczącą wybranego przejazdu kolejowego
do góry