Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Hackathon dla podniesienia jakości życia

05.12.2018

Z jakimi trudnościami muszą się zmierzyć osoby z niepełnosprawnościami przy wsiadaniu do pociągu? Skąd uzyskać informację o dostępności budynków użyteczności publicznej czy stacji kolejowych? W jaki sposób powiadamiać osoby głuche o alarmach i zagrożeniach? Jak umożliwić im wezwanie pomocy ze strony służb ratowniczych? To zagadnienia, które postawiono przed uczestnikami hackathonu, który odbędzie się w najbliższy weekend w Warszawie na największym w Polsce stadionie PGE Narodowy.

8 i 9 grudnia 2018 r. na PGE Narodowy odbędzie się maraton programowania zorganizowany przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Celem, który przyświeca organizatorom jest zapewnienie  osobom o szczególnych potrzebach możliwość pełnego udziału w życiu społecznym na równi z innymi. Nowatorskie rozwiązania informatyczne wspierające osoby z niepełnosprawnościami mają służyć realizacji tego zadania. Dla zespołów, które zajmą trzy pierwsze lokaty, przewidziano atrakcyjne nagrody finansowe (1. miejsce - 20 000 zł, 2. miejsce - 12 000 zł, 3. miejsce - 8 000 zł).

Projektowane podczas hackathonu rozwiązania z zakresu usług cyfrowych powinny poprawić dostępność m.in. transportu kolejowego dla osób z niepełnosprawnością oraz o ograniczonej możliwości poruszania się. Stąd jednym z partnerów tego wydarzenia jest Urząd Transportu Kolejowego, który jest jednocześnie sygnatariuszem deklaracji partnerstwa na rzecz dostępności w ramach rządowego programu „Dostępność Plus”.

Więcej informacji o zadaniach, które czekają na uczestników turnieju można uzyskać na stronie organizatora oraz na stronach internetowych dedykowanych hackathonowi.    

 

 

do góry